Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Hosanna Festival Siedlce 2016

XXIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA FESTIVAL – SIEDLCE 2016, 28 sierpnia 2016 r. (niedziela), Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego 1

Hosanna Festival to dwa dni wypełnione pozytywnym brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością, tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi! Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!


W PROGRAMIE

Festiwal rozpoczniemy w piątek duchowym przygotowaniem czyli Eucharystią w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert Uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Jednego Ducha z Siedlec. Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Exodus15. Exodus15 to zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. Jak sami muzycy o sobie mówią Exodus15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Grają inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzymy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.
Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu – ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom.
Wieczór uświetni koncert Soul’n’Voices – zdobywców Grand Prix poprzedniej edycji festiwali. Jak sami o sobie piszą – Soul’n’Voices to różnorodność brzmień i charakterów. Choć każdy z nich jest inny, a to co ich łączy to pasja do muzyki. W zespole rozwijają się i realizują marzenia. Paleta temperamentów i miliony pomysłów na minutę sprawiają, że każda próba i koncert jest dla nich wielkim wyzwaniem i przyjemnością.
Tymczasem, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – konkurs fantowy, w którym każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

Wstęp bezpłatny.