Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Wystawa „Pokaż to!”

30 czerwca o godz. 19:00 w Galerii Siedlce odbędzie się wystawa fotografii prezentująca piętnaście najlepszych zdjęć pochodzących z konkursu pn. „Pokaż to!”

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w ciekawy fotograficznie sposób fragmentu budynku znajdującego się w mieście. Wśród prezentowanych zdjęć znajdują się nagrodzone (nagrody pieniężne o łącznej wartości 1000 PLN) i wyróżnione, jednak ogłoszenie listy laureatów nastąpi podczas wernisażu.

Wybór nie był łatwy, ponieważ poziom, szczególnie tych najlepszych zdjęć, był bardzo wyrównany. Niemniej, po kilku godzinach wymiany argumentów na temat wyższości minimalizmu i ascetycznej prostoty połączonej z idealną kompozycją, nad barokową grą światłocienia (bądź odwrotnie) jury Konkursu – w skład którego weszli członkowie Stowarzyszenia DESCARTES: Maja Pałuska (historyk sztuki), Mariusz Drabio (fotograf, reportażysta w 3foty ), Dariusz Szczygielski (grafik 3D w Max Tracing) – zakwalifikowało do wystawy zdjęcia, których autorami są (w kolejności alfabetycznej):

  Dorota Bednarzak
  Marcin Garucki
  Maria Jabłońska – Chamluk
  Julia Kłoś
  Marcin Kowalczyk
  Sebastian Ługowski
  Olga Mędrzejewska
  Marek Pilski
  Dorota Pogorzelska
  Aneta Rogulska
  Martyna Wójcik

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie DESCARTES. Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Siedlce.