Siedlce

Sytuacja epidemiologiczna na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego związana z COVID-19 z dnia 24 września 2020 rokuFormacja Tańca Nowoczesnego LUZ wicemetrzem świata

W dniach 10-15 grudnia 2013 w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbyły się najważniejsze rangą zawody na świecie – Mistrzostwa Świata Jazz, Modern, Ballet/ Pointe. Uczestniczyły w nich reprezentacje tancerzy z ponad 20 krajów.

W tym samym czasie, jako impreza towarzysząca, odbywał się międzynarodowy turniej IDO approved event oraz Open Polish Cup w innych dyscyplinach IDO, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni tancerze. Jednak to Mistrzostwa Świata Jazz, Modern, Ballet/Pointe przyciągnęły największe talenty w tych dyscyplinach z różnych krajów, by na zawodach poddać ocenie i weryfikacji nie tylko swój talent, ale też technikę i choreografię. Tak też się stało z naszymi wspaniałymi tancerzami z grup mistrzowskich FTN LUZ.

Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski, Europy i świata (Frankfurt), tegoroczni Mistrzowie Europy (Biella/Włochy) reprezentacja FTN LUZ w kat. dzieci potwierdziła swoją klasę, nie zawiodła i stawała aż sześć razy na podium uzyskując tym samym tytuły wicemistrzów świata dla naszego kraju w kilku kategoriach.

Oto wyniki:
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata modern dance formacje dzieci
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata balet/pointe formacje dzieci
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata jazz dance formacje dzieci
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w kat. solo jazz chłopcy – Łukasz Dmowski
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w kat. duety jazz dance dzieci – Kamila śledź i Ewa Stecewicz
II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w kat. solo modern dzieci – Łukasz Dmowski

Ponadto trzy czwarte miejsca w finale wywalczyli:
IV miejsce w kat. jazz dance solo dzieci – Szymon Antosik
IV miejsce w kat. duety balet/pointe dzieci: Marcelina Karolewska i Julia Sawicka
IV miejsce w kat. mini formacje modern: Marcelina Karolewska, Natalia Niedziółka, Kamila Śledź, Ewa Stecewicz, Julia Zybertowicz, Magdalena Pulikowska, Łukasz Dmowski
V miejsce w kat. jazz dance dzieci – Marcelina Karolewska, Natalia Niedziółka, Amelia Szostek, Ewa Stecewicz, Alicja Wojtowicz, Magdalena Pulikowska, Łukasz Dmowski

Wspaniale zaprezentowali się juniorzy z formacji modern, którzy uplasowali się na 8 miejscu (7 weszło do ścisłego finału) na 16 zespołów.

Skład formacji:
Szymon Antosik, Alicja Augustyniak, Łukasz Dmowski, Maciej Dmowski, Zuzanna Dzioba, Klaudia Grzeszczyk, Marcelina Karolewska, Paulina Krasuska, Wiktoria Kubaj, Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Oliwia Olszewska, Klaudia Pogonowska, Magdalena Pulikowska, Aleksandra Rucińska, Julia Sawicka, Ewa Stecewicz, Amelia Szostek, Kamila Śledź, Alicja Wojtowicz, Klaudia Wyspiańska, Julia Zybertowicz.