Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Przyjdź po zdrowie do Galerii Mistrza Jana w Węgrowie

W najbliższą niedzielę, 6 października w Węgrowie odbędzie się bezpłatna i prowadzona przez wolontariuszy wystawa EXPO Zdrowie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Idea wystaw EXPO Zdrowie narodziła się w latach 80. ubiegłego wieku. Dzisiaj ta propagująca zdrowy styl życia ekspozycja znana jest na wszystkich kontynentach. Wystawy realizowane są z powodzeniem także w Europie, m.in. w Portugalii i Czechach. W Polsce EXPO Zdrowie odbyło się po raz pierwszy w 2010 roku i od tego czasu imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Podczas ekspozycji na osobnych stoiskach promowanych jest osiem zasad zdrowia: dieta, ruch, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek, zaufanie. Podobne wystawy odbyły się już w innych miastach w Polsce, m.in. w Cieszynie, Wiśle, Poznaniu, Gdańsku, Koninie, a ostatnio w Gdyni.
Węgrowskie EXPO Zdrowie odbędzie się w Galerii Mistrza Jana (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 7) w godzinach 11–15. W programie wystawy m.in. degustacja zdrowych surówek i ciast i innych pyszności oraz bezpłatne badania profilaktyczne, np. ciśnienia krwi, spirometria, badanie poziomu cukru, test wysiłkowy.

– EXPO Zdrowie jest wyśmienitą okazją do wykonania prostych badań profilaktycznych, o których niestety rzadko pamiętamy – mówi Teresa Krzymowska, koordynatorka wystawy EXPO Zdrowie w Węgrowie. – Zapraszamy wszystkich, zapewniamy miłą i serdeczną atmosferę. Wyniki badań będzie można na miejscu skonsultować ze specjalistą.

Wystawa jest współfinansowana przez Burmistrza Miasta Węgrowa. Organizatorami EXPO Zdrowie w Węgrowie są Chrześcijańska Służba Charytatywna,. Fundacja Źródła Życia oraz Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina”. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie: www.zdrowie.chsch.pl/expozdrowie/