Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Mobilne studio telewizyjne TVP

Mobilne studio telewizyjne -„Psie Opowieści czyli Ochy i Fochy“ w Siedlcach już 23.09.2010 na Placu Generała Sikorskiego


Wizyty mobilnego studia telewizyjnego towarzyszą cyklowi programów „Psie Opowieści czyli Ochy i Fochy“ emitowanych w TVP1. To nowy, 12-odcinkowy program dla najmłodszych o emocjach, z emocjami i o tym jak sobie z nimi radzić. Każdy odcinek opowiada o jednej emocji, rodzice i dzieci znajdą sposób na radość, nieśmiałość, ciekawość, zazdrość, złość, miłość, strach, serdeczność, smutek i wzruszenie. Program prowadzą animowane psy: Emsi Ciapek, Szykowna Pati, Pamela Pudel, Maks Ciacho, Henio Kafar, Pan Szerlok Tropiciel, Hrabia Ksawery, Gabi Gadka, Arnold Brama i Janek Hipis.

W okresie od 20 września do 29 października mobilne studio telewizyjne “Psich Opowieści” odwiedzi 40 miast w Polsce i będzie otwarte dla zwiedzających od godziny 15.00 do 20.00. Dla dzieci przygotowano 4 strefy animacji a dla rodziców film z psychologiem na temat radzenia sobie z emocjami u dzieci.

Główną atrakcją jest mini studio tv, w którym dzieci wcielają się w rolę prezentera telewizyjnego. Zadaniem w castingu jest przeprowadzenie 2 minutowego wywiadu z animatorem przebranym za Maksa Ciacho – bohaterem Psich Opowieści. Wśród wszystkich dzieci, które odwiedzą nas i wezmą udział w konkursie, wyłonionych zostanie 5 finalistów, którzy przeżyją przygodę z telewizją i wystąpą w 3 finałowych odcinakch programu TVP1 „Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy“. Ponadto, nasi zwycięzcy będą mieli możliwość poznania telewizji od kuchni, czyli zwiedzenia studia TVP w towarzystwie znanej gwiazdy telewizji.

Do konkursu mogą przystąpić dzieci w wieku od 4 do 8 lat, które przyjdą ze swoim rodzicem liub opiekunem prawnym. Dzieci, którym nie uda się przybyć na eliminacje osobiście, mogą przesłać indywidualne zgłoszenie wysyłając swoje nagranie na adres organizatora. Zgłoszenia przyjmowane są do 29.10.2010
Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.psieopowiesci.tvp.pl

Organiztorem akcji jest Laboratorium Komunikacji Sp z o.o, ul Szaflarska 7, 01-812 Warszawa.