Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Alarm powodziowy i pogotowie przeciwpowodziowe

Pogotowie alarmowe dla gmin i powiatów nadwiślańskich dzięki rozporządzeniom Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, zaczęło obowiązywać o godzinie 14.00 19 maja 2010 roku.

Apeluję, aby wszyscy mieszkańcy terenów zagrożonych, dla własnego bezpieczeństwa podporządkowali się zaleceniom władz lokalnych i nie przebywali na wałach przeciwpowodziowych – powiedział wojewoda. Na terenach zagrożonych powiatów należy ogłosić alarm powodziowy, wprowadzić całodobowe dyżury w Powiatowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono dla powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego oraz grójeckiego, w związku z podniesieniem się stanu wody na Wiśle.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone dla powiatów (i miast na prawach powiatu): otwockiego, piaseczyńskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego oraz dla Miasta Stołecznego Warszawy. Na terenach gmin obowiązywać zacznie pogotowie przeciwpowodziowe przygotowujące siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej.

RODZINNY PLAN PRZECIWPOWODZIOWY – instrukcja postępowania w sytuacji powodziowej, dostępna na stronie www.mazowieckie.pl , pod linkiem http://www.mazowieckie.pl/wydzialy/wydzial_bezp_zarzadzanie_kryzysowe.html