Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Ustalony wspólnik złodzieja

W minionym tygodniu (02.02) obsługa jednego z siedleckich sklepów ze sprzętem RTV zatrzymała sprawcę usiłowania kradzieży odtwarzaczy MP 4. Zatrzymany 20-latek już usłyszał zarzuty kradzieży. Jak ustalono w dniu przestępstwa zatrzymany działał wspólnie z innym sprawcą, któremu udało się zbiec z miejsca.

Wspólnik zatrzymanego złodzieja nie pozostawał jednak długo anonimowy. Wczoraj (08.02) został ustalony przez prowadzących dochodzenie policjantów. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Siedlec.

We wtorek 2 lutego siedlecka komenda została powiadomiona przez obsługę jednego z siedleckich sklepów ze sprzętem RTV o zatrzymaniu 20-latka, który próbował skraść na jego terenie trzy odtwarzacze MP 4. Jak ustalili przybyli na miejsce funkcjonariusze, zatrzymany nie działał sam. Jego wspólnikowi jednak udało się zbiec ze sklepu ze skradzionym towarem przed przybyciem policji. Prowadzący dochodzenie funkcjonariusze przystąpili do ustalania tożsamości drugiego złodzieja. Już po kilku dniach zebrane przez śledczych informacje wskazały, że drugim złodziejem jest 16-letni siedlczanin. Starszy ze sprawców już usłyszał zarzut kradzież, za którą grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności, a ustalony przez policjantów jego kompan za swój czyn w najbliższym czasie odpowie przed Sądem dla nieletnich.

Autor: kom. Jerzy Długosz, Oficer Prasowy KMP Siedlce