Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pijany traktorzysta

Pijany traktorzysta spowodował kolizję drogową i uciekł z jej miejsca. Skorzystał, że mieszkał w pobliżu i schował się w domu. Został zatrzymany przez policjantów. W organizmie miał ponad 3,7 promila alkoholu.

Wczoraj ( 09.12) około godz. 10.15, w Zembrowie gm. Sabnie, w prawidłowo zaparkowanego na przysklepowym parkingu opla, uderzył ciągnik rolniczy. Ursus nie zatrzymał się, tylko skręcił na pobliską posesję. Kierowca uciekł do domu.

Poszkodowany powiadomił Policję, która z łatwością dotarła do sprawcy kolizji. Już wtedy można było przypuszczać przyczynę ucieczki. 35-letni mieszkaniec gminy Sabnie był pijany. W organizmie miał 1,77 mg/l alkoholu, czyli ponad 3,7 promila.

Pijany uciekinier był bardzo dobrze znany policjantom. Niejednokrotnie podpadał policjantom za jazdę w stanie nietrzeźwym. Obowiązujący go trzyletni zakaz kierowania pojazdami z wyjątkiem ciągników rolniczych, obowiązywał już od 2008 roku. Wtedy został zatrzymany przez policjantów, po anonimowym zgłoszeniu kierowcy, który jadąc do Sokołowa Podlaskiego drogą krajową nr 63, miał trudności z ominięciem osobowej mazdy. Jechała całą szerokością drogi. Wtedy to pijany kierowca miał 1,62 mg/l alkoholu, czyli 3,4 promila. W lipcu br. również został zatrzymany przez policjantów, kiedy kierował po pijanemu. Tym razem na terenie gminy Sterdyń, kompletnie pijany jechał motorowerem. Wtedy w organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy Sabnie, trzeźwiejąc po swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu, będzie teraz czekał na rozprawę sądową. Tym razem sąd najprawdopodobniej zatrzyma również kat. T prawa jazdy, którą wcześniej pozostawił, aby mężczyzna mógł wykonywać prace polowe.

za: KPP Sokołów Podlaski