Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kradzież na lekcji WFu

Nieletnia uczennica jednego z siedleckich gimnazjów w czasie lekcji W-Fu okradła swoją koleżankę. Łupem nieuczciwej uczennicy padły dwa telefony komórkowe.

Sprawczyni kradzieży jeszcze tego samego dnia została ustalona przez policjantów pracujących przy tej sprawie. W najbliższym czasie 14-latka za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

28 września około godz. 10.45 dyżurny komendy został powiadomiony o kradzieży, do jakiej doszło na terenie jednego z siedleckich gimnazjów. Jak poinformowano dyżurnego po zakończonej lekcji w-fu do prowadzącego zajęcia nauczyciela zgłosiła się jedna z uczennic, która oświadczyła, że ktoś w czasie zajęć z jej ubrania w szatni skradł dwa telefony stanowiące jej własność. O zdarzeniu tym powiadomiono dyrekcję szkoły, która zgłosiła ten fakt na Policję. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy po przybyciu do szkoły rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W wyniku podjętych działań ustalono, że sprawczynią kradzieży jest 14-letnia uczennica tej szkoły.

Szybkie działanie policjantów pozwoliło na odzyskanie skradzionych telefonów przed wyniesieniem ich z terenu szkoły i ukryciem. Telefony wróciły do właścicielki. Teraz nieuczciwa uczennica za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich. Grono pedagogiczne zastosuje również wobec niej karę wychowawczą przewidzianą w statucie szkoły.

źródło: KWP Radom