Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Koncert Doroty Osińskiej

To jedna z tych artystek, której głos sprawia, że na całym ciele ma się gęsią skórkę, a łzy same napływają do oczu. Te słowa o Dorocie Osińskiej powiedział Marek Piekarczyk. Artystka, która szerszej publiczności dała się poznać w programie „The Voice of Poland”, 29 maja (niedziela) o godzinie 20:00 wystąpi w Siedleckim Browarze Restauracyjnym Brofaktura. Bilety na wydarzenie w cenie 30 zł są dostępne w siedleckiej Hali Targowej (rezerwacje telefoniczne – 25 633 63 33).

Dorota Osińska to postać od wielu lat znana w środowisku piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Na co dzień aktorka Teatru Rampa w Warszawie. Szerszej publiczności dała się poznać w programie „The Voice of Poland”, w którym zajęła II miejsce. Jej brawurowe wykonania konkursowych utworów, w szczególności „Calling You”, wzruszały zarówno jurorów jak i miliony widzów przed telewizorami.

Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza wydała swój debiutancki album „Ida”, który wydała w Polsce i USA. W 2010 roku pojawił się drugi album w dyskografii Artystki – „Kamyk Zielony”. W 2013 roku, po sukcesie w programie „The Voice of Poland”, Dorota Osińska nakładem Universal Music Poland wydała trzecią płytę – „Teraz”.

W grudniu 2015 wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem, zaś obecnie pracuje nad wspólnym krążkiem z Rickiem Allisonem, czyli autorem międzynarodowego sukcesu Lary Fabian.

W marcu 2016 roku Dorota Osińska wystąpiła w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016. Jej utwór „Universal” zajął IV miejsce, ustępując tylko Michałowi Szpakowi, Margaret i Edycie Górniak.

W siedleckiej Brofakturze Artystka wystąpi z Pawłem Stankiewiczem. Oprócz eurowizyjnego „Universal” oraz słynnego „Calling you” czy „Je t’aime” z programu „The Voice of Poland” na koncercie nie zabraknie utworów nawiązujących bezpośrednio do Dnia Matki, w tym poruszającego „Ktoś do kochania”.