Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Flamenco – koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny

Flamenco – koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny. 11 października 2015 r. (niedziela), godz. 17:00 – Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

Od kilku lat flamenco zdobywa w Polsce coraz większe uznanie i popularność. Podczas najbliższego Niedzielnego Salonu Muzycznego spotkamy się z właśnie z duetem flamenco: Magdalena Navarrete (śpiew) i Andrzej Lewocki (gitara).
Artyści występują w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych. Na stałe współpracują z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, Teatrem Kamienica, Teatrem Polonia, Teatrem Syrena i Teatrem Komedia. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań muzyków sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich brzmień.

Magda Navarrete – jedyna śpiewaczka flamenco w Polsce. Liderka zespołu Noche de Boleros, który łączy muzykę latynoską z flamenco i elektroniką. Dzięki nagraniu swojej płyty „Chilli”, zaistniała nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie regularnie koncertuje. W Polsce przez 7 lat była solistką zespołu Los Payos. Tańczy i śpiewa flamenco od 11 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco.
Andrzej Lewocki – gitarzysta flamenco. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce (Studio Flamenco). Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem Flamenco Arte. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.