Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Uwaga na tlenek węgla

W związku z sezonem jesienno – zimowym i rozpoczęciem okresu grzewczego, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki zwrócił się z prośbą do prezydentów miast i starostów o rozpowszechnianie wśród mieszkańców Mazowsza apelu o właściwym korzystaniu z instalacji gazowych.

Każdej zimy słyszymy o śmiertelnych przypadkach zatrucia czadem. Dlatego tak ważne jest informowanie o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ten cichy zabójca – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

W piśmie do prezydentów miast i starostów, wojewoda nakazał również objąć szczególnym nadzorem – w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego – noclegownie, schroniska i inne miejsca, w których przebywają bezdomni.

Jednocześnie informuję, że 16 listopada (wtorek) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w pok. 170, w godz. 9.30 – 16.00 pod numerem telefonu 22 695 66 46 będą dyżurować eksperci (straż pożarna, inspektor nadzoru budowlanego, ratownik medyczny), którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące zatrucia czadem, pierwszej pomocy, wymogów dotyczących czyszczenia przewodów kominowych.