Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zatrzymani cmentarni chuligani

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o dewastację kaplicy cmentarnej. Sprawcy, na murze kaplicy, namalowali hasło „sztan”.

W poniedziałek (1 listopada), tuż przed północą, oficer dyżurny odebrał telefon z informacją, że na cmentarzu w Węgrowie, przy ul. Kościuszki, czterech młodych ludzi szarpie za drzwi kaplicy cmentarnej, próbując do niej wejść. Natychmiast skierował tam policjantów, którzy znając rysopisy, bez problemu zauważyli czterech młodych mężczyzn. Właśnie wychodzili z cmentarza i na widok funkcjonariuszy zawrócili i szli w przeciwnym kierunku. Zostali wylegitymowani. Jak się okazało byli to mieszkańcy Węgrowa w wieku od 13 do 23 lat. Policjanci postanowili sprawdzić, czy niestosowne zachowanie, to ich jedyny wybryk. Sprawdzając teren cmentarza, na schodach kaplicy, zauważyli świeżo namalowany napis „sztan”.

Mężczyźni nie przyznali się do dewastacji, jednak jeden z nich miał jeszcze na ręku ślady takiej samej farby, a nieopodal leżał też pędzel, którym namalowano napis. Sprawcy niebawem usłyszą zarzuty niszczenia mienia, a nieletni stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

mł. asp. Tomasz Pietruczanis
na podstawie: KPP Węgrów, foto: KPP Węgrów

2 odpowiedzi do artykułu “Zatrzymani cmentarni chuligani

  1. Morok

    Chyba Szatan co wy k…. żal jescze pomarańczowym … czerwonego nie mieliście ?? hehehee