Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Urodziny w NovymKinie

Pierwszourodzinowy weekend majowy – 1-3 maja – Pierwsze Urodziny NoveKino Siedlce


NoveKino Siedlce ma już rok! Specjalnie dla swoich widzów przygotowuje niezliczoną masę atrakcji na Pierwszourodzinowy weekend majowy, czyli pierwsze trzy dni maja.

Urodzinowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę 1 maja już o godz. 10:00, kiedy wystartują pierwsze projekcje filmowe, a przed nimi zostaną rozdane pierwsze upominki dla gości NoveKino Siedlce. Przed wybranymi projekcjami widzowie będą brali udział w losowaniu gadżetów filmowych, płyt DVD, słodyczy, zabawek, książek i wielu innych interesujących nagród. Dziecięce zestawy barowe w ten wyjątkowy weekend pojawią się w bardzo atrakcyjnych cenach!

Od godziny 11.00 do 17:00 będzie można zobaczyć pracę kina od kuchni – dziesięcioosobowe grupy widzów zaprosimy do zwiedzania kabiny projekcyjnej, pokażemy technologię 3D i wytłumaczymy zasady pracy sprzętu projekcyjnego. W tym samym czasie na parkingu przed kinem najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na specjalnym torze bungee-run a także dać się wciągnąć w wir zabawy na zamkach dmuchanych, które przygotowuje partner kina firma Nowak Dom.

Tego dnia w kinie będzie też bardzo rodzinnie – wszystkie bilety na seanse będą w cenie biletu grupowego, a co 15. osoba wejdzie na seans GRATIS! Również osoby urodzone 1 maja będą mogły wejść na wybrany seans w tym dniu BEZPŁATNIE!

Uroczyste zdmuchnięcie świeczki na urodzinowym torcie zaplanowano na godz. 17:00, które oczywiście połączone będzie ze smakowaniem pysznego ciasta. Godzinę później rozpocznie się przedpremierowy pokaz rewelacyjnego filmu dla widowni rodzinnej – OCEAN PRZYGÓD 3D. Bilety na tę świetną przygodę w głąb wodnych przestrzeni również będą kosztowały tylko 15 zł!

Na godz. 19:30 zaplanowano kolejny ekskluzywny pokaz przedpremierowy – filmu Zakochany Nowy Jork, zbiorowa praca dwunastu krótkich filmów nakręcona przez renomowanych reżyserów w dzielnicach pięciu miast. Tematem jest oczywiście miłość, wplątana między pięciominutowe historyjki.

Jeśli ktoś myśli, że to koniec atrakcji – niestety jest w błędzie 🙂 Godzina 21:00 to start Urodzinowego Oscarowego Maratonu Filmowego (bilety jedyne 20 zł), w ramach którego zobaczymy dwie oscarowe produkcje ostatniego roku: THE HURT LOCKER (sześć Oscarów, w tym najważniejsze za: film, reżyserię i scenariusz) oraz film Quentina Tarantino: BĘKARTY WOJNY. W przerwie projekcji widzów maratonu zapraszamy na smaczny poczęstunek.

2 i 3 maja nadal będą przepełnione urodzinową atmosferą. Również w tych dniach o godz. 18:00 zaprezentujemy przedpremierowo OCEAN PRZYGÓD 3D, zaś o 19:30 ZAKOCHANY NOWY JORK – obydwa filmy wchodzą na polskie ekrany dopiero 7 maja. Do dyspozycji naszych Gości pozostają też atrakcje dla najmłodszych, przygotowane na naszym parkingu.

Zapraszamy na pełen radości, zabawy i dobrej rozrywki Pierwszourodzinowy Weekend Majowy do NoveKino Siedlce!

Informację na temat filmów Urodzinowego Weekendu Majowego znajdą Państwo na stronach:

Ocean Przygód 3D
http://www.filmweb.pl/f525606/Ocean+przyg%C3%B3d+3D,2009
Zakochany Nowy Jork
http://www.filmweb.pl/f434046/Zakochany+Nowy+Jork,2009
The Hurt Locker
http://www.filmweb.pl/f416984/The+Hurt+Locker.+W+pu%C5%82apce+wojny,2008
Bękarty Wojny
http://bekarty.wojny.filmweb.pl/

NoveKino Siedlce – pierwszy rok działalności za nami! TU KULTURA CZUJE SIĘ DOBRZE

NoveKino Siedlce – jedyny w regionie premierowy czterosalowy multipleks z cyfrowym obrazem 3D i dźwiękiem przestrzennym Dolby 7.1., najnowocześniejszy architektonicznie obiekt w mieście, i – co najważniejsze – od wielu miesięcy zdecydowanie najbardziej ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu w Siedlcach!

Dumą NoveKino Siedlce są nasi Klienci – każdego miesiąca najnowsze światowe i polskie produkcje filmowe ogląda średnio 24 tys. osób, do których dyspozycji pozostaje także kinowy bar oraz bezpłatny parking na 160 miejsc.

NoveKino Siedlce to także młody i kreatywny zespół pracowników, dzięki którym mamy pewność, że tutaj Kultura czuje się dobrze!

PROJEKCJA FILMÓW

W ciągu pierwszego roku działalności NoveKino Siedlce zgromadziło widownię przekraczającą 250 000 widzów na prawie 8 200 seansach.

Zdecydowanie najczęściej do kina wybierają się najmłodsi widzowie – uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci stanowią ponad 60 % widowni. Najchętniej oglądamy filmy zrealizowane w technologii 3D, w statystykach sprzedaży prawie 1/3 widowni to widzowie tych projekcji, choć samych filmów wyświetlanych w tej technologii jest jeszcze stosunkowo mało – ok. 10%.

Równie pożądanymi co 3D są produkcje polskie – najczęściej komedie. Widownia NoveKino Siedlce uwielbia polskie komedie romantyczne, filmy te gromadzą tysiące widzów, dając w statystykach drugi, po projekcjach 3D wynik, jeśli chodzi o kategorie filmów.

WYSTAWY
W pasażu NoveKino Siedlce razem z naszymi partnerami współorganizowaliśmy następujące wystawy:
• 90 lat kobiet w polskim parlamencie (razem ze stowarzyszeniem TutajTeraz)
• Twarda gra – wystawa z okazji XXX-lecia Rugby w Siedlcach
• Rotmistrz Pilecki – wystawa IPN (razem z Urzędem Miasta Siedlce).
• Magiczne Miejsce – wystawa na 25. Lat Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim
• Czeskie NAJ (razem z Ambasadą Republiki Czeskiej)

W maju będzie można oglądać wystawę Patrzeć z nadzieją – organizowaną ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

KONCERTY I WYDARZENIA SPECJALNE
Bardzo dobra współpraca z innymi instytucjami kultury w Siedlcach, w tym przede wszystkim z Miejskim Ośrodkiem Kultury otworzyła drogę do realizacji kilkudziesięciu dodatkowych imprez i wydarzeń specjalnych w NoveKino Siedlce.

Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują: 51. Zaduszki Jazzowe, Koncert Grupy MoCarta, Występ Kabaretu Super DUO – Marian Opania, Wiktor Zborowski, Spotkanie autorskie z Rafałem Wieczyńskim – reżyserem filmu Popiełuszko, Spotkanie z reżyserem filmu Rejs Markiem Piwowskim, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncert wokalisty zespołu Genesis – Ray’a Wilsona czy spotkania z aktorami: Wojciechem Siemionem, Stanisławą Celińską.