Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Napadli 6-letnie dziecko!

Siedleccy policjanci ustalili dwóch sprawców usiłowania rozboju, do którego doszło 14 stycznia na osiedlu Dreszera w Siedlcach.

Napastnicy to 16-letni mieszkańcy tego osiedla. Na swoją ofiarę wybrali 6-letnie dziecko. Za swój czyn w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 14 stycznia 2010 roku około godz. 17.30 na osiedlu Dreszera w Siedlcach. Dwóch nieznanych młodych chłopaków zaczepiło wtedy 6-latka. Napastnicy zażądali od dziecka wydania pieniędzy, lecz zaatakowany odpowiedział im, że nic przy sobie nie ma. Wtedy jeden ze sprawców chwycił go za szyję i przyduszając przewrócił w zaspę śniegu. Dusząc zaatakowanego próbował zmusić go do wydania gotówki.

W pewnym momencie sprawcy zauważyli, że w ich kierunku przez osiedle idzie dorosła osoba i zbiegli z miejsca zdarzenia. Rodzice początkowo nie zgłosili tego faktu na policji, lecz gdy zjawili się u nich funkcjonariusze opowiedzieli o całym zdarzeniu. Napadnięty chłopczyk znał jednego z nich tylko z widzenia i nie wiedział, jak się on nazywa, ani też gdzie mieszka. Jednak pracujący przy tej sprawie policjanci szybko ustalili, że obydwaj sprawcy to 16-letni mieszkańcy tego samego osiedla, na którym doszło do napadu. Jeden z napastników został już dziś (05.02) przesłuchany, a prowadzący sprawę zmierzają do zatrzymania jego kompana. Obydwaj w najbliższym czasie odpowiedzą za swój czyn przed Sądem dla nieletnich.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce