Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pobił za paczkę papierosów

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 25-letni mieszkaniec Siedlec. Mężczyzna ten 16 stycznia b. r. na jednym z siedleckich osiedli mieszkaniowych napadł i dotkliwie pobił 50-letniego mężczyznę.

Napastnik żądał od ofiary pieniędzy, jednak pokrzywdzony nie posiadał przy sobie gotówki. Sprawca zadowolił się więc paczką papierosów. Jednak nie było to jedyne przestępstwo popełnione przez aresztowanego w ostatnim czasie.

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy w minionym tygodniu uzyskali informację o przestępstwie, do którego doszło 16 stycznia b. r. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło około godz. 17.30 pokrzywdzony wchodząc do klatki schodowej bloku, w którym mieszka, został zaatakowany przez znanego mu z widzenia młodego mieszkańca tego samego osiedla.

Napastnik używając metalowej pałki teleskopowej zadał napadniętemu kilka ciosów po całym ciele i zażądał wydania pieniędzy. Jednak napadnięty nie posiadał przy sobie gotówki. Gdy sprawca zorientował się, że pomimo swej agresji nie otrzyma pieniędzy, zabrał z kieszeni kurtki ofiary paczkę papierosów. Pracujący przy tej sprawie policjanci nie mieli problemu z ustaleniem personaliów napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec tego samego osiedla. Sprawca napadu, który od pewnego czasu notorycznie unikał spotkania z policjantami w związku z kilkoma innymi popełnionymi w ostatnim czasie przestępstwami, został zatrzymany. W sobotę (23.01) siedlecki sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za powyższe przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Odpowiedź do artykułu “Pobił za paczkę papierosów