Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zlikwidowana uprawa konopi w Węgrowie

Węgrowscy kryminalni ujawnili uprawę konopi indyjskich. Plantacja umieszczona była w piwnicy jednego z bloków w Węgrowie. Właściciel został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Dziś (22 stycznia) rano, do drzwi jednego z mieszkań w Węgrowie zapukali kryminalni. Podejrzewali, że mieszkający tam, 20 letni mężczyzna może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli jedną torebkę strunową z suszem roślinnym ale to co znaleźli w piwnicy przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Po otworzeniu drzwi do tego pomieszczenia zobaczyli działającą uprawę konopi indyjskich. W prowizorycznie skręconych kartonowych pudłach, ustawione były trzy donice w których rosły krzewy. Dodatkowo oświetlane zamontowanymi lampami i nawilżane tak aby efekt upraw był jak najlepszy.

Jak by tego było mało energia elektryczna zasilająca uprawę też pozyskiwana była nielegalnie. Sprawca podłączył się do instalacji elektrycznej w kilku różnych miejscach nie powodując tym samym zbytniego przeciążania obwodów.

Właściciel upraw został natychmiast zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, a ujawnione krzewy konopi zabezpieczono. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Tomasz Pietruczanis, KPP Węgrów