Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nietrzeźwi na drogach powiatu sokołowskiego

Nietrzeźwi na drogach powiatu sokołowskiego (08.12.2009)
Pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali sokołowscy policjanci. Większość z nich kierowała pojazdami po drodze krajowej. W jednym przypadku doszło nawet do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na szczęście skutki tego zderzenia nie były tragiczne w skutkach.

Pijany rowerzysta
W poniedziałek (07.12) już o godz. 14.05 na trasie Kosów Lacki – Telaki, patrol policji zatrzymał rowerzystę jadącego wężykiem. Kontrolowany mężczyzna był pijany. W organizmie miał 1,04 mg/l alkoholu (2,18‰). 40-letni mieszkaniec gminy Kosów Lacki za kierowanie w stanie nietrzeźwym, odpowie teraz przed sądem.

Pijana czołówka na krajówce
Około godz. 18.30 na drodze krajowej nr 62, pomiędzy miejscowościami Repki i Skrzeszew, doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Daewoo tico, z nieznanych przyczyn, gwałtownie zjechało na lewy pas ruchu, uderzając w jadącego od strony Skrzeszewa renaulta megane. Na szczęście wszyscy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierowca tico, 28-letni mieszkaniec gminy Kosów Lacki, został przewieziony do szpitala. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. W celu sprawdzenia stanu trzeźwości, pobrana została krew na zawartość alkoholu.

Golfem na podwójnym gazie
W poniedziałek 7 grudnia, około godz. 20.05, na ul Siedleckiej w Sokołowie Podlaskim (droga krajowa nr 63) policjanci skontrolowali srebrnego golfa na węgrowskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Jego zachowanie wskazywało, że mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem to potwierdziło. W organizmie miał 0,82 mg/l alkoholu (1,72‰).

Przestraszony passat
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymano już dzisiaj (08.12) o godz. 1.25. Kierowca vw passata jadąc ul. Długą (droga krajowa nr 62 i 63), na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił na ul. Szewski Rynek i zatrzymał się na parkingu. Kierowcy wydawało się, że w ten sposób nie zwróci na siebie uwagi. Jego koncepcja zachowania zainteresowała policjantów. Podczas kontroli pojazdu, okazało się, kierowca, 19-letni mieszkaniec gminy Sabnie, jest nietrzeźwy. W organizmie miał 0,70 mg/l alkoholu (1,47‰).

Motorowerem i wężykiem
Minęło godzin a druga 8 grudnia, kiedy na ul Długiej, do policyjnego patrolu podjechał mężczyzna. Poinformował, że na ul. Wolności (droga krajowa nr 62), w kierunku ul. Węgrowskiej jedzie motorower z dwoma osobami. Motorowerem może kierować osoba nietrzeźwa, bo jedzie on wężykiem. Policjanci szybko dotarli do jadącego motoroweru. Tak jak zostali powiadomieni, jego tor ruchu nie był prosty. Jechało na nim dwie osoby w kaskach ochronnych. Po chwili zostali zatrzymani do policyjnej kontroli. Kierującą motorowerem okazała się 30-letnia sokołowianka. Czuć było od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miała 0,15 mg/l, czyli około 0,32‰. Bardziej pijany był pasażer, którego wiozła.
Miał blisko dwa promile.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący niebawem odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Sławomir Tomaszewski, KPP Sokołów Podlaski
źródło: KWP Radom