Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pirat z Siedlec

Działania policjantów z zespołu do walki z korupcją KMP w Siedlcach zakończyły się ujawnieniem u 46-letniego siedlczanina dużej ilości nielegalnie posiadanego oprogramowania, płyt z filmami oraz sprzętu komputerowego. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego i filmów to przestępstwo kradzieży wartości intelektualnych chronionych prawem autorskim. W czasie przeprowadzonego dzisiaj (15.06) w godzinach porannych przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 46-letniego siedlczanina, policjanci ujawnili dużą ilość takich przedmiotów.

Otóż jak wynikało z uzyskanych przez policjantów informacji, mężczyzna ten mógł oferować innym osobom nielegalne oprogramowanie oraz tzw. „pirackie” filmy. Przeprowadzone w jego mieszkaniu przeszukanie potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania zabezpieczono 2 jednostki centralne komputera, 3 dyski twarde oraz 587 płyt CD z „pirackimi” filmami i oprogramowaniem. Wstępnie wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę około 60 tys. zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KWP Radom