Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
NoveKino rusza 1 maja!

1 maja b.r. w nowopowstałym budynku przy ul. Wiszniewskiego 4 rusza wyczekiwane z niecierpliwością przez mieszkańców NoveKino Siedlce. To czwarty z kolei multipleks należący do sieci NoveKino (NK), której właścicielem jest Instytucja Filmowa MAX FILM S.A.


NoveKino Siedlce posiada 4 sale, które mogą pomieścić łącznie ponad 900 widzów (w największej sali film może obejrzeć ponad 300 osób). Podobnie jak pozostałe kina należące do sieci, NK Siedlce zostało wyposażone w sprzęt umożliwiający projekcje filmów w trójwymiarowej technologii cyfrowej (tzw. 3D). Warto podkreślić, że jest to tylko jedna z wielu zalet kina cyfrowego. Poza niesamowitymi wrażeniami wizualnymi, gwarantuje ono widzom doskonałą jakość obrazu i dźwięku (z systemem dźwiękowym Dolby Digital 5.1), niespotykaną w przypadku projekcji analogowych. NK Siedlce posada również świetnie zaopatrzony bar oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zmotoryzowani widzowie mogą natomiast skorzystać z dużego parkingu przed kinem.

Wystrój NoveKino Siedlce nawiązuje stylistyką do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, okresu uważanego za złote lata narodowej kinematografii. Wielkoformatowe, czarno-białe fotografie przedstawiające kadry z wybitnych polskich produkcji świetnie współgrają z utrzymanymi w pomarańczowo-szarej kolorystyce wnętrzami, wyraźnie inspirowanymi stylem art deco. Ten wysublimowany i przemyślany wystrój znacznie odbiega od tego, co można spotkać w typowych multipleksach, a tym samym nadaje nowemu kinu wyjątkowy klimat i unikalny charakter.

Chcąc zaspokoić gusta szerokiej publiczności, NoveKino Siedlce będzie pokazywać nie tylko najnowsze produkcje polskiego i światowego kina, ale także warte przypomnienia tytuły z poprzednich lat. W repertuarze znajdą są również ciekawe przeglądy filmowe, maratony, przedpremiery oraz pokazy specjalne.

Sieć NoveKino od 1 maja b.r. tworzą 4 nowoczesne multipleksy (NK Praha w Warszawie, NK Przedwiośnie w Płocku, NK Tychy i NK Siedlce) oraz 4 kina studyjne (kino Wisła w Warszawie oraz jednosalowe kina Apollo w Lublinie, Sybilla w Puławach i Merkury w Białej Podlaskiej). Jako pierwsze w maju 2006 r. otwarte zostało NK Tychy. Natomiast rok później działalność rozpoczęło stołeczne NK Praha – pierwsze w Polsce kino, które zakupiło nowoczesną technologię cyfrową, tę samą, w którą wyposażone zostało również nowe kino siedleckie.

IF MAX-FILM S.A. jest spółką akcyjną, której właścicielem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szeroka działalność IF MAX-FILM S.A. związana jest nie tylko z dystrybucją filmów i zarządzaniem kinami, ale także promowaniem kultury oraz propagowaniem kinematografii polskiej i zagranicznej. Firma jest właścicielem 8 obiektów tworzących sieć NoveKino oraz warszawskiego Centrum Artystycznego Luna. Spółka dysponuje również ponad tysiącem kopii filmów, głównie polskich, z których wiele przeszło na trwałe do historii kinematografii.

Szczegółowych informacji udziela
Jacek Garbaczewski
Dyrektor Zarządzający NoveKino Siedlce
tel.: 0 663 950 515
jacek.garbaczewski@novekino.pl