Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Znokautowali grupę „siedlecką”

Ponad 200 policjantów z Centralnego Biura Śledczego, wydziału realizacji KSP i komendy miejskiej w Siedlcach wcześnie rano weszło do kilkunastu wytypowanych mieszkań. Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób – członków zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. „siedleckiej”. Zajmowali się oni handlem i przemytem znacznych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego już od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która działała na terenie Mazowsza, tak zwaną „siedlecką”. Z ich informacji wynikało, że jej członkowie zajmowali się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Już wcześniej do tej sprawy zatrzymali 62 osoby z powiatów wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego i Warszawy. Z miesiąca na miesiąc, dzięki działaniom policjantów z CBŚ, grupa traciła wpływy w świecie przestępczym. Teraz przyszła pora na ostatni, finalny cios, który rozbił „siedlecką” doszczętnie.

Wcześnie rano ponad 200 funkcjonariuszy CBŚ, wydziału realizacji KSP i komendy miejskiej w Siedlcach było gotowych do akcji. Policjanci wytypowali kilkanaście mieszkań, w których mogli ukrywać się przestępcy. Z ich informacji wynikało, że mogli mieć przy sobie broń palną, dlatego w realizacji wzięły udział grupy szturmowe. O ustalonej porze policjanci przystąpili do działania i zadali ostateczny cios grupie „siedleckiej”. W sumie zatrzymali 15 mężczyzn w wieku od 21 do 30 lat, między innymi Marcina O. ps. „Olej”, Piotra R. ps. „Pietrucha”, Ireneusza N. ps. „Bimber”, Marka S. ps. „Stołek” i Sebastiana S. ps. „Beton”.

Z informacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa „siedlecka” współpracowała z grupami „mokotowską” i „żoliborską”. Policjanci zgodnie przyznają, że dzięki tej akcji „siedlecka” przestała istnieć, to był istny nokaut. Te działania wpisują się w założenie zwalczania grup zorganizowanych przez Centralne Biuro Śledcze, monitorowanie przestępczości i likwidacji grup przestępczych na terenie Polski.

źródło: policja.pl

5 odpowiedzi do artykułu “Znokautowali grupę „siedlecką”

 1. mieszkaniec

  I tak skunik będzie w Siedlcach zostali jeszcze młodzi.
  hwdp pozdr dla osiedla warszawskiego

 2. jarajjarajjaraj

  ‚ “siedlecka” przestała istnieć ‚ buahahaha! już widzę następców chłopaków, gdyby była legalizacja nie byłoby takich problemów i niewinni ludzie nie byliby zatrzymywani, elo

 3. siedlczanin

  i bardzooo dobrze posiedza i słusznie!
  moze sie do roboty wezmą imbecyle!