Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Jarmark Stanisława 2010

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu imprezę o niepowtarzalnym charakterze – III Siedlecki Jarmark Św. Stanisława, który odbędzie się w dniach 7 – 8 maja 2010 w Siedlcach.


III Siedlecki Jarmark Św. Stanisława to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nie eksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Będzie to nowatorski sposób prezentacji ginących zawodów rzemieślniczych, szansa do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Jesteśmy przekonani, że Jarmark zjednoczy jeszcze bardziej mieszkańców miasta Siedlce i przyległych miejscowości, stwarzając okazję do dzielenia się bogactwem tradycji i kultury a także zdecydowanie wzmocni walory turystyczne regionu.

Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Tak jak wówczas niewątpliwie stanie się atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych. Kalendarz wydarzeń obejmuje szeroki wachlarz festynów, koncertów oraz konkurs na najlepszy produkt Jarmarku.

Impreza odbędzie się na placu głównym w centrum miasta, na którym tradycyjnie organizowane są imprezy kulturalne. Zwieńczeniem Jarmarku będą koncerty muzyczne z udziałem m.in. znakomitej góralskiej grupy TURNIOKI.

FOTOGALERIA Z II JARMARKU ŚW. STANISŁAWA SIEDLCE 2009

PROGRAM RAMOWY

Piątek- 7 maja
Godz. 10.00 – 18.00 Prezentacje targowe. Targi edukacyjne.
Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego

Godz. 12.00 Uroczyste otwarcie Jarmarku
Plac gen. Wł. Sikorskiego

Sobota – 8 maja
Godz. 9.00 Msza Św. w intencji pomyślności Miasta i Mieszkańców
Kościół p.w. Św. Stanisława BM, ul. Floriańska 1

Godz. 10.00 – 18.00 Prezentacje targowe.
Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego

Godz. 10.00 – 16.00 III Siedleckie Dni Recyklingu – impreza towarzysząca
Parking przy Starostwie Powiatowym w Siedlcach

Godz. 18.00 „U Patrona Miasta na imieninach”
Koncert finałowy Jarmarku – Wystąpią: RZEPCZYNO oraz TURNIOKI
Plac gen. Wł. Sikorskiego

na postawie: MOK Siedlce/materiały prasowe

Dodaj komentarz