Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Dyskoteki po godzinie 23.00 będą zamykane?

Uchwałą o treści: W sprawie ustalenia godzin zamknięcia lokali dyskotekowych na terenie Miasta Siedlce ma zając się Rada Miasta Siedlce w najbliższy piątek.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (tutaj) pojawił się projekt ustawy nakazującej zamykanie „lokali dyskotekowych” po godzinie 23.00 oraz tak zwanych „ogródków gastronomicznych” o tej samej porze (które działają w okresie od kwietnia do października).

Tytuł projektu uchwały otrzymuje brzmienie : w sprawie ustalenia godzin otwierania i zamykania dyskotek oraz ogródków gastronomicznych na terenie Miasta Siedlce

§ 1 projektu Uchwały otrzymuje brzmienie:
1. Dyskoteki na terenie Miasta Siedlce mogą być czynne od godziny 6.00, nie dłużej niż do godziny 23.00.
2. W okresie od kwietnia do października zorganizowane na wolnym powietrzu tzw. „ogródki gastronomiczne” mogą funkcjonować od godziny 6.00 do godziny 23.00.

W uzasadnieniu czytamy: Wprowadzenie przepisu o ustaleniu godzin otwierania i zamykania dyskotek oraz tzw. „ogródków gastronomicznych” na terenie Miasta Siedlce jest spowodowane zakłócaniem ciszy nocnej przez opuszczających dyskoteki oraz ogródki gastronomiczne zorganizowane na świeżym powietrzu. Na ulicach kontynuowane są zabawy, wszczynane awantury, słychać głośną muzykę wydobywająca się z radioodbiorników samochodowych, głośne śpiewy, zanieczyszczane jest też otoczenie . Powoduje to liczne interwencje i skargi okolicznych mieszkańców. Służby porządkowe pomimo szczególnego monitorowania tych miejsc nie są w stanie w pełni zapewnić porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom.

Czy Rada Miasta podejmie tak restrykcyjną ustawę? Tego dowiemy się już w piątek.

Nasz komentarz: Uzasadnienie do uchwały jest mocno naciągane, nie wyobrażamy sobie jak zamknięcie lokali głównie znajdujących się przy ulicy Sienkiewicza wpłynie na całe miasto. Trzeba wziąć pod uwagę, że w Siedlcach studiuje kilkanaście tysięcy studentów. Na pewno część życia nocnego przeniesie się do prywatnych domów, część do akademików, część poza miasto. Co może skutkować większą ilością młodych (pewno nawet będących pod wpływem) kierowców wracających z imprez odbywających się poza miastem…czym to grozi? Chyba nie musimy pisać… Kto weźmie za to odpowiedzialność? Tego nie wiemy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia formalna, czym jest ów „lokal dyskotekowy” wedle definicji?  Pubem z salą taneczną? Barem z muzyką na żywo? Miejmy nadzieję, że Rada Miasta jednak odrzuci tę uchwałę.

6 odpowiedzi do artykułu “Dyskoteki po godzinie 23.00 będą zamykane?

 1. aaaa

  ja już dawno wiedziałem iż mieszkam w mega zacofanym mieście i gdzie tylko pochwale się skąd pochodzę to pojawia sie śmiech….bo prawda taka ,ze to jest miasto smutku i otaczającej beznadzieji , gdyż tu nic się nie dzieje…..a teraz ta ustawa, przecież to musiał wymyśleć jakiś totalny przygłup!!!!!!!!!!!!! nie czujecie się debilami???? a może tak coś od siebie zorganizujcie aby młodzież mogła sie bezpiecznie bawić a nie jedno co potraficie to zamykać!!!

 2. Piotr

  W Siedlcach na dzień dzisiejszy jest dwie dyskoteki które są obok siebie i w dodatku w centrum miasta jak by nie mozna bylo umiejscowic dyskoteki na obrzeżu miasta gdzies gdzie hałas nie bedzie tak dokuczliwy

 3. derailer

  Pozostają lokale na obrzeżach „miasta” Siedlce, czyli w ościennych mniej zacofanych gminach!

 4. derailer

  Zapamiętać nazwiska obecnych radnych, po wyborach nimi już nie powinni być!!!!!!