Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Wewnętrza obwodnica już 1 września 2011

Polimex-Mostostal SA będzie wykonawcą II etapu Wewnętrznej Obwodnicy Miasta Siedlce. Umowę w tej sprawie podpisali 28 czerwca w siedleckim Urzędzie Miasta wiceprezes Polimex-Mostostal Aleksander Jonek i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Koszt inwestycji to 24 273 tysiące zł.

Obwodnica Wewnętrzna Miasta Siedlce podzielona została na trzy etapy. Etap drugi obejmuje odcinek od ulicy Sokołowskiej do Warszawskiej i będzie liczył ponad 3 kilometry. Planowany termin zakończenia inwestycji do 1 września 2011 r.

– Cieszę się, że siedlecka firma zwyciężyła w tym przetargu – powiedział prezydent Wojciech Kudelski. – Gwarantuje to solidne wykonawstwo, bo siedlczanie będą budować dla siedlczan i to, że pieniądze, które miejska wyda na to bardzo ważne zadanie pozostaną w naszym mieście.

Zobacz jak będzie wyglądała obwodnica na mapie:

Co ciekawe, oba wystartowały równolegle i oba mają być zakończone w tym samym terminie – tj, 14 miesięcy od daty zakończenia procedur przetargowych. Możemy więc liczyć na kompletną obwodnicę około czwartego kwartału 2011 roku.

Poniżej przedstawiamy poglądową mapę Wewnętrznej Obwodnicy Miasta Siedlce

Obwodnica na odcinku od ulicy Sokołowskiej do Warszawskiej poprowadzona zostanie wzdłuż istniejącej trasy kolejowej, to znacznie zminimalizuje koszty zadania, bowiem tereny te zostały przejęte przez Miasto Siedlce od PKP za zaległe zobowiązania podatkowe. – Unikniemy znacznych kosztów wykupu gruntów, gdyż w zdecydowanej większości budujemy na własnym terenie – powiedział Wojciech Kudelski.

źródło: UM Siedlce