Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
III Festiwal Teatrów Ulicznych

III Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebem” – 4 czerwca 2010, Plac gen. Wł. Sikorskiego to uczta zarówno dla miłośników sztuki teatralnej, jak również wszystkich, którzy kochają niekonwencjonalny sposób spędzania wolnego czasu.


W centralnym punkcie miasta, na placu im. gen. Wł. Sikorskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje plenerowe widowiska teatralne.

Program:

– godz. 17.00 – Teatr AKT z Warszawy – parada szczudlarzy

– godz. 18.00 – Teatr na walizkach z Wrocławia – ODYSEJA KOMICZNA 2009 to dowcipna interpretacja bajki Złota rybka, w wersji nie tylko dla najmłodszych. Na scenie pojawi się także mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie oblicze: wirtuoza muzyki. Poza tym: improwizacje z publicznością oraz podróż kosmiczna w deszczu gigantycznych baniek mydlanych!

– godz. 19.00 – Teatr Porywacze Ciał z Poznania – PARADA ŚMIESZNYCH TWARZY

Spektakl oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur, kolorów skóry i obyczajów. Opowiada historię dziecka zagubionego we współczesnym świecie, stwarzającego w swoich marzeniach krainę, w której wszyscy są sobie równi i przyjaźni, a bariera uprzedzeń rasowych i społecznych zostaje przełamana za pomocą zabawy i czarów. Spektakl, wciągający widzów do akcji, jest przeznaczony dla wszystkich – dzieci, jak również ich rodziców.

– godz. 20.00 – Teatr AKT z Warszawy – parada szczudlarzy,

– godz. 21.30 – Teatr A z Gliwic – GENESIS

Widowisko uliczne oparte na pierwszych dziewięciu rozdziałach Księgi Rodzaju. Sztuka zrealizowana jest w konwencji teatru totalnego, obfitując w różnorakie środki wyrazu. Jest próbą plastycznej interpretacji starożytnych obrazów. Na jej kształt wpłynęły wizje literackie, muzyczne, plastyczne i filozoficzne kreślone przez wybitnych artystów i myślicieli europejskich. Interpretacja ta jest jednak na wskroś współczesna, ponieważ odwołując się do znanych powszechnie wątków, pyta o ich znaczenie w dzisiejszym świecie.

Sześciometrowe ekrany z projekcjami multimedialnymi zestawiającymi wybitne dzieła malarskie ze współczesnym video-artem, bogata i funkcjonalna scenografia (bombastyczne kostiumy, szczudła, kukły, ogromne machiny i żywy ogień) przeprowadzą widza od Stworzenia, poprzez Upadek, aż do Potopu.

źródło: MOK Siedlce