Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Klub Krytyki Politycznej w Siedlcach zaprasza

Klub Krytyki Politycznej w Siedlcach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję nowej książki Jasia Kapeli – Janusz Hrystus.

Jaś Kapela, rocznik 1984 – jeden z najbardziej utalentowanych autorów młodego pokolenia, laureat niezliczonej ilości slamów poetyckich, felietonista „Krytyki Politycznej”, bloger. Jak sam siebie określa – emerytowany poeta. Wydał tomiki wierszy Reklama (2005) oraz Życie na gorąco (2007). Jego prozatorskim debiutem była książka Stosunek seksualny nie istnieje (2008).

Janusz Hrystus to napisana z ogromnym dystansem i poczuciem humoru powieść egzystencjalna, antypodręcznik do życiowego survivalu. Jak głosi ostrzeżenie na okładce: „w niniejszej publikacji autor pragnie zareklamować nihilizm i pragnienie śmierci”. Należałoby dodać, że jak zwykle robi to w niesamowicie zabawny sposób: „Janusz Hrystus mieszka na strzeżonym osiedlu i chciałby uratować cały świat, ale na razie ma problem z wychodzeniem z domu. Więc ogląda filmy i kłóci się z dziewczyną starannie obmyślając plan ostatecznego rozwiązania swojej historii”.
W trakcie spotkania będzie można nabyć obie powieści Jasia Kapeli w promocyjnej cenie wraz z autografem autora.

13 maja, godzina 19.00, Kawiarnia Awangarda (I piętro, ul. B. Joselewicza 4), wstęp wolny.