Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zatrzymano przemytników

Wczoraj (02.03) około godziny 23.00 w ramach zaplanowanych działań prowadzonych na terenie pow. siedleckiego policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali dwa pojazdy, którymi kierowali 38 i 35-letni mieszkańcy Siedlec.

W jednym z samochodów znaleziono ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, drugi z samochodów miał pilotować auto z kontrabandą. Jednak zabiegi podjęte przez przemytników nie przyniosły oczekiwanego przez nich rezultatu. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dalsze czynności podjęte przez uczestniczących w działaniach funkcjonariuszy doprowadziły do wykrycia na jednej z siedleckich posesji mieszkalnych kolejnych 9700 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Do sprawy tej przeprowadzono również przeszukanie na terenie Terespola (woj. lubelskie), gdzie zabezpieczono 630 paczek nielegalnych papierosów i zatrzymano kolejnego mężczyznę, tj. 26-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20950 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają powiązania łączące zatrzymanych mężczyzn oraz wszelkie pozostałe okoliczności tej sprawy. W najbliższym czasie odpowiedzą oni za przestępstwo skarbowe, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka grzywna.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci planują w związku z nią kolejne zatrzymania.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce