Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Okradł własną babcię

Bardzo towarzysko spędzał czas 34-letni mieszkaniec gminy Jabłonna Lacka. Pod nieobecność mieszkającej z nim w jednym domu babci zaopiekował się nie tylko jej mieszkaniem, ale i wieloma sprzętami znajdującymi się tam.

Wczoraj (25.02) zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Jabłonna Lacka. Pod nieobecność swojej babci, włamał się do części domu, którą zamieszkiwała i tam przez pewien czas mieszkał. Na towarzyskie życie, przeznaczył znajdujące się w tym mieszkaniu sprzęty. Zginęły m.in. kosiarka spalinowa, piła spalinowa i inny sprzęt AGD oraz odzież. Łączne straty poszkodowana oceniła na ponad 4000zł.

Blisko osiemdziesięcioletnia kobieta, jeszcze w grudniu wyjechała do rodziny. Łatwiej było jej przetrwać ciężką zimę. Połowę domu, w którym zamieszkiwała pozamykała, a klucze przekazała kuzynce. Ta co pewien czas sprawdzała, czy wszystko jest w porządku. Ostatni raz sprawdziła na początku lutego. Wtedy było wszystko w takim stanie, jak przed wyjazdem właścicielki. Kilka dni temu, kiedy sprawdziła mieszkanie stwierdziła, że jest tam straszny bałagan. Niezwłocznie powiadomiła właścicielkę. Ta po przyjeździe stwierdziła braki różnych przedmiotów. Drzwi do mieszkania, które zajmowała były niezamknięte. Ktoś, kto chciał wejść do środka, wyrwał hak od skobla drzwi prowadzących do piwnicy, a następnie przedostał się do jej pomieszczeń mieszkalnych.

Wśród podejrzewanych o kradzież znalazł się mieszkający w tym samym domu wnuczek poszkodowanej. Policjanci zatrzymali go w domu. Był kompletnie pijany. Dopiero po wytrzeźwieniu przyznał się i wskazał, gdzie są skradzione sprzęty.

Już teraz część skradzionych rzeczy udało się odzyskać, lecz przed śledczymi to jednak nie koniec pracy. Muszą jeszcze odnaleźć wszystko co zostało skradzione. Na podstawie zgromadzonych materiałów można jednak przypuszczać, że to tylko kwestia najbliższych dni.

Autor: asp.szt. Sławomir Tomaszewski, KPP Sokołów Podlaski