Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Grozili wyrzuceniem przez okno!

W policyjnym areszcie zatrzymano przedwczoraj (04.02) dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło w środę 3 lutego w Siedlcach.

Zatrzymani grożąc dwóm innym mężczyznom wyrzuceniem ich przez okno z mieszkania na III piętrze zażądali wydania wartościowych przedmiotów. O dalszym losie zatrzymanych w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Za czyn ten grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W środę 3 lutego około godz. 20.00 do jednego z mieszkańców oś. Roskosz w Siedlcach przyszedł jego znajomy. Mężczyźni podczas spotkania wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie w mieszkaniu zjawiło się dwóch innych mężczyzn. Gdy nowo przybyli weszli do środka zaatakowali niczego niespodziewających się właściciela i jego gościa. Grożąc napadniętym i próbując wyrzucić ich z okna mieszkania znajdującego się na III piętrze zażądali wydania wartościowych przedmiotów. Zachowanie sprawców wskazywało, że są oni zdecydowani spełnić swoje groźby. Jednak zaatakowani zaczęli się bronić, wyrywając się agresorom. Po zabraniu napadniętym telefonów komórkowych napastnicy zbiegli. Krótko po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie policjanci ustalili personalia sprawców.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Siedlec w wieku 39 i 41 lat, nieposiadający stałego miejsca zamieszkania. Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do ustalenia miejsca, gdzie obecnie przebywają. Obydwaj zostali zatrzymani przez policjantów wczoraj (04.02). Mężczyzn tych osadzono w policyjnym areszcie, a o ich dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Za przestępstwo rozboju grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce