Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zatrzymany włamywacz

W policyjnym areszcie zatrzymano 23-letniego siedlczanina podejrzanego o włamanie, do którego doszło w październiku 2009 roku.

Sprawca zapewne myślał, że jeżeli od chwili przestępstwa minęło już 4 miesiące, to nadal pozostanie anonimowy, lecz nie docenił profesjonalizmu prowadzących dochodzenie policjantów. Teraz za przestępstwo to grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku 2009 roku nieznany sprawca włamał się do piwnicy na jednym z siedleckich osiedli mieszkaniowych. Po wyważeniu zamka w drzwiach wejściowych złodziej skradł sprzęt wędkarski, akwarium i rower górski. Pracująca na miejscu przestępstwa, zaraz po zdarzeniu, grupa dochodzeniowa dokładnie zgromadziła wszelkie ślady, mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego czynu. To właśnie profesjonalizm i skrupulatność funkcjonariuszy zdecydowały o wytypowaniu podejrzanego. Zebrane w tej sprawie dowody wskazały jednoznacznie, że sprawcą jest 23-letni siedlczanin. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie i wczoraj (03.02) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za które to przestępstwo grozi mu kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce