Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Ferie z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem

Inicjatywa włączenia w prowadzone obecnie przez mazowiecką policję działania „Bezpieczne Ferie”, popularnych sportowców to nowatorska formuła kształcenia właściwych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcia tego typu realizowane są w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

W poniedziałek (01.02) dzieci spędzające tegoroczne ferie na półkoloniach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Siedleckiej miały okazję do niecodziennego spotkania ze znakomitym polskim pięściarzem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

„Sport jako alternatywa dla uzależnień i forma samorealizacji” oraz „Sposoby unikania zagrożeń i bezpiecznego spędzania ferii”, to przewodnie tematy wczorajszego spotkania dzieci ze znanym polskim sportowcem. Głównym punktem programu było oczywiście spotkanie i rozmowa dzieci z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, jednym z najbardziej utytułowanych i najzdolniejszych polskich pięściarzy. Mistrz bardzo chętnie odpowiadał na pytania uczestników. Dotyczyły one głównie przebiegu jego kariery sportowej, największych sukcesów oraz porażek na ringu. Odpowiadając na pytania sportowiec wielokrotnie akcentował, że sport pomógł mu w przezwyciężeniu słabości i ukształtowaniu charakteru. Bokser zaznaczył, że prawdziwy sportowiec nie stosuje żadnych używek, a drogą do sukcesów jest tylko ciężka praca. Na zakończenie ku ogromnej uciesze najmłodszych uczestników gość rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji, a w podziękowaniu za udział „Diablo” Włodarczykowi w spotkaniu nagrodziły go gromkimi brawami.

Drugim punktem programu była rozmowa profilaktyczna z dziećmi, którą przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Siedlcach. Policjanci poruszyli szereg tematów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw na lodzie i śniegu. Opowiadali też jak właściwie zachować bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na ulicy.

Na zakończenie, uczestnicy otrzymali od obecnych na spotkaniu przedstawicieli MSWiA drobne upominki w postaci ciepłych szalików i nauszników oraz elementów odblaskowych, które będą nie tylko pamiątką niezapomnianego dnia, ale także sposobem na zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce