Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kompletnie pijany staranował dwa auta

Kompletnie pijany kierowca vw golfa uderzył w osobowego fiata, ten odbił się i wysunął na pas przeciwny, prosto pod jadące audi. Po zdarzeniu kierowca golfa, próbował uciec, lecz został zatrzymany przez policjantów. W organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.


Wczoraj (18.01) około godz. 16.15 w Sokołowie Podlaskim na drodze krajowej nr 62 (ul. Repkowska), kompletnie pijany kierowca golfa, jadący od strony Repek, nie zauważył stojącego na tym samym pasie fiata seicento, który zatrzymał się przed wykonaniem manewru skrętu w lewo i ustępował pierwszeństwa pojazdom jadącym z przeciwka. Uderzenie w tył fiata, spowodowało jego odrzucenie na pas przeciwny, prosto przed nadjeżdżające audi.

Po zderzeniu, kierowca golfa zjechał w ulicę Różaną. Może by pojechał dalej, lecz nie mógł wyminąć się z jadącym z przeciwka busem. Wysiadł z samochodu i zdenerwowany oglądał rozbite auto. Ożywił się dopiero, jak zobaczył zbliżających policjantów. Wtedy zaczął bardzo szybko oddalać się od swojego samochodu.

Tę próbę ucieczki, bardzo szybko udaremnili policjanci. Okazało się, że przyczyną uniknięcia odpowiedzialności, był spożywany wcześniej alkohol. Kierowca golfa, miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Na szczęście, nikt z kierowców i pasażerów pojazdów, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdów.

Sprawca zdarzenia drogowego, 43-letni mieszkaniec podsokołowskiej miejscowości, odpowie teraz za spowodowanie kolizji pojazdów oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym. Dodatkowo, będzie musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

Oficer Prasowy KPP w Sokołowie Podlaskim asp.szt. Sławomir Tomaszewski, foto KPP Sokołów Podlaski

Odpowiedź do artykułu “Kompletnie pijany staranował dwa auta