Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Wandal pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

W policyjnym areszcie zatrzymano 24 letniego mieszkańca Siedlec. Ten młody mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, z nieznanych powodów zniszczył dwa słupki wykonane z piaskowca okalające pomnik naszego bohatera narodowego, przywódcy insurekcji z 1794 roku – Naczelnika Państwa Tadeusza Kościuszki.

Jego chuligańskie ekscesy przerwali interweniujący Policjanci. Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz będzie musiał pokryć koszty naprawy pomnika, które oceniono na kwotę 3200 złotych.

Brakiem jakiegokolwiek poszanowania dla historycznych symboli narodowych wykazał się pewien 24 letni mieszkaniec Siedlec. Na szczęście błyskawiczna interwencja Policjantów zakończyła jego chuligańskie ekscesy. Do dyżurnego siedleckiej komendy zadzwoniła anonimowa osoba informując, że grupa młodych mężczyzn demoluje skwer im. Tadeusza Kościuszki, znajdujący się w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Po dotarciu na skwer policjanci zauważyli czterech młodych mężczyzn, którzy na widok oznakowanego radiowozu próbowali zbiec z miejsca, lecz po krótkim pościgu cała czwórka została zatrzymana. Wszystkich zatrzymanych przewieziono do komendy, gdzie potwierdzono, że są pod znacznym wpływem alkoholu.

Jak ustalono, tego dnia cała czwórka spotkała się na mieście i postanowili spędzić wieczór na piciu alkoholu. W czasie swej eskapady dotarli na Skwer im. T. Kościuszki. Tam jeden z nich nadmiar adrenaliny zaczął wyładowywać początkowo na jednej ze znajdujących się tam ławek, a później na pomniku. Pozostali nie przeszkadzali mu w jego „demolce”. Mężczyzna ten kopiąc słupki wykonane z piaskowca, na których zawieszone są łańcuchy okalające pomnik, dokonał ich zniszczenia. Jak potwierdziło to badanie, w chwili zdarzenia był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Chuligana zatrzymano w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz w ciągu 8 miesięcy będzie musiał pokryć pełne koszty naprawy, które wyliczono na kwotę 3200 zł.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji Radom