Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zmarł Andrzej Meżerycki

W sobotę, 27 czerwca po długiej i wyczerpującej chorobie zmarł Andrzej Meżerycki, wieloletni dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, znany i ceniony animator kultury.

Andrzej Meżerycki był od samego początku związany z Katolickim Radiem Podlasie. Przygotowywał i prowadził cotygodniowy magazyn Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach „Na scenie i estradzie”, w którym prezentował twórczość artystów zarówno regionalnych, jak i znanych w całej Polsce.

Jego inicjatywą było też stworzenie cenionej przez słuchaczy „Listy Przebojów Poezji Śpiewanej”, a także co piątkowego wieczoru poetyckiego zatytułowanego „Z płomienia świecy”. Poza pracą redakcyjną Andrzej Meżerycki pomagał organizować Jubileuszowe Spotkania Słuchaczy i Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, zapraszał też naszą rozgłośnię do udziału w wielu jego projektach – festiwalach, pokazach i przedstawieniach teatralnych. Jego spokojny, ciepły, radiowy głos pozostanie z nami na pewno – mogą go Państwo usłyszeć codziennie – na przykład w czołówce serwisów informacyjnych Katolickiego Radia Podlasie.

źródło: www.radiopodlasie.pl