Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Klub Krytyki Politycznej zaprasza

Klub Krytyki Politycznej w Siedlcach zaprasza na debatę: Nowy wspaniały świat. Od okrągłego stołu do globalnego kryzysu ekonomicznegoW dwudziestą rocznicę zmian ustrojowych w Polsce przypomina się o zdobytych w ‘89 roku demokracji oraz wolności – jednostek i rynku. Nie dyskutuje się natomiast kwestii związanych z kształtem systemu ekonomicznego, jaki został ustanowiony na początku polskiej transformacji, a obecnie przeżywa największy w swoich dziejach kryzys.

Dwadzieścia lat temu mieliśmy wejść do kapitalistycznej krainy. Nie zauważyliśmy jednak, że sam kapitalizm ulega radykalnej przemianie. Dziś, po zawaleniu się neoliberalnej ideologii warto zadać pytania: Czy Polska transformacja się udała? Czy nasz system ekonomiczny mógł być choć trochę inny? I czy rację mają krytycy neoliberalnego dogmatu (także rodzimi), którzy w ekspansji turbo kapitalizmu dostrzegają ograniczenie demokracji i pogłębiające się nierówności społeczne?

O dwudziestu latach III RP, przemianach ideologicznych i o tym, co zostało ze społecznej solidarności i wielkich nadziei 1989 roku dyskutować będą:
– red. Jacek Żakowski
– Maciej Gdula – Krytyka Polityczna
– Cezary Kalita – Instytut Nauk Społecznych AP, Klub Krytyki Politycznej w Siedlcach
– Andrzej Sędek – Instytut Nauk Społecznych AP, Klub Krytyki Politycznej w Siedlcach

Dyskusję prowadzi Izabela Aldona Trzpil, Instytut Nauk Społecznych AP
3 czerwca, godz. 17.30
Akademia Podlaska, ul 3 Maja 54
WSTĘP WOLNY

Dyskusję poprzedzi projekcja jednego z odcinków programu System 09

Współorganizatorzy:
stowarzyszenie tutajteraz
Koło Naukowe Filozofów INS AP