Siedlce

Sytuacja epidemiologiczna na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego związana z COVID-19 z dnia 11 lipca 2020 roku



Dni Siedlcec 2009 – program

Przedstawiamy szczegółowy program obchodów Dni Siedlec 2009, które odbędą się w dniach 3-13 czerwca. Gwiazdy Dni Siedlec 2009: Edyta Górniak, Bad Boys Blue, Blue Cafe!


Cały program po wejściu w temat:

4 czerwca
11.00 – 16.00

 I EUROPEJSKI FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY:
„Młodzi przyszłością Europy”;
Amfiteatr Miejski, tereny przy Amfiteatrze Miejskim,ul.Wiszniewskiego;

10.00- 13.00

Festiwal Sportowo-Rekreacyjny Szkół podstawowych i gimnazjalnych; stadion OSiR;

17.00 – 21.00 Koncert Laureatów XIV FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ z udziałem GWIAZD Polskiej Edycji Programu YOU CAN DANCE;
Amfiteatr Miejski, w razie złej pogody Hala Sportowa OSiR;
5 czerwca
9.00 – 13.00

Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka;
 Pływalnia przy Publicznym Gimnazjum Nr 4 w Siedlcach;

11.00- 16.00 I EUROPEJSKI FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY:
„Młodzi przyszłością Europy” ;
10.00 – 13.00

Festiwal Sportowo – Rekreacyjny Szkół ponadgimnazjalnych;
stadion OSiR;

17.30- 21.30

SIEDLCE ROCK KONCERT pt.”MŁODZI GÓRĄ!!!, czyli MLODZIEŻOWA GALA ARTYSTYCZNA MIAST PARTNERSKICH z udziałem młodzieżowychzespołów rockowych z miast: Dasing (Niemcy), Pescantina (Włochy), Wilno(Litwa), Sabinov (Słowacja) oraz Wołkowysk (Białoruś), Berdyczów(Ukraina),Kirów (Rosja) i gospodarza miasta Siedlce.
Amfiteatr Miejski, w razie złej pogody Hala Sportowa OSiR;

8-9 czerwca
10:30 – 19.00

Międzynarodowy Lekkoatletyczny Memoriał im. Henryka Guta; stadion OSiR;

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce;
stadion OSiR;

19.00

Finał Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych,
nagrodzenie laureatów;
stadion OSiR;

10 czerwca
16.00 – 21.30

16.00 – rozpoczęcie Adoracji Krzyża Światowych Dni Młodzieży (Katedra Siedlecka)

17.30 – procesja z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży na Błonia Siedleckie

17.30 – 19.00 Błonia Siedleckie/zawiązanie wspólnoty przez oczekujących na przybycie Krzyża Światowych Dni Młodzieży;

19.00 – Msza Św. na Błoniach Siedleckich dziękczynna za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II i Główne Uroczystości obchodów X rocznicy Wizyty Apostolskiej Jana Pawła II w Siedlcach z udziałem gości z delegacji oficjalnych miast partnerskich, gości honorowych, mieszkańców Diecezji Siedleckiej / przewodniczy Prymas Polski, kard. Józef Glemp; Błonia Siedleckie;

20.30 – słowo pasterskie JE Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego;

21.00 – Apel Jasnogórski;

21.15 – wyprowadzenie Krzyża ŚDM z Błoni Papieskich i przekazanie go delegacji z diecezji lubelskiej;

21.30 – 22.00

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ�
21.30 – Film „Jan Paweł II w Siedlcach”
21.30
Kremówki z Wadowic� / degustacja
Błonia Siedleckie;

22.00 – 24.00

22.00 – KONCERTY Gwiazd Muzyki Chrześcijańskiej:

  • GOSPEL JOY (Poznań)
  • MALEO REGGAE ROCKERS (Wrocław)

Błonia Siedleckie;

11 czerwca
10.00 – 19.30

UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA / teren miasta Siedlce

20.30- 22.30

KONCERT WIEŃCZĄCY UROCZYSTOŚCI 10. Rocznicy Wizyty Apostolskiej Ojca Św. Jana Pawła II w Siedlcach pt.:

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA – najpiękniejsze chóry i arie operowe, operetkowe, musicalowe świata;
Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna FilharmoniiŚwiętokrzyskiej, Chór Miasta Siedlce, soliści: Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Barbara Żarnowiecka, Romuald Tesarowicz, Janusz Ratajczak, Macieja Podgórzak (Siedlce),
Monika Kieliszek (Siedlce)
;
Dyrygenci: Jacek Rogala, Mariusz Orzełowski;
Plac gen. Wł. Sikorskiego, w razie złej pogody Hala Sportowa OSiR;

23.30 – 02.00

NOC POETÓW I BARDÓW z udziałem:

  • Jacka Różańskiego (aktora Teatru Narodowego);
  • Krzysztofa Karaska (poety, eseisty, krytyka literackiego);
  • Mariana Grześczaka (poety, dramaturga, eseisty, tłumacza);

Sala Biała Miejskiego Ośrodka Kultury;

12 czerwca
17.00

Otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „SIEDLCE 1989-2009 – CZAS PRZEMIAN„;
Galeria i hall Sali Widowiskowej CKiS;

17.30

UROCZYSTY KONCERT „ALEKSANDRIE 2009” – wręczenie Honorowych Nagród Prezydenta Miasta Siedlce;
Sala Widowiskowa CKiS;

13.00 – 23.30 SIEDLECKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH „POD NIEBEM”:
Teatr Wagabunda,

Teatr na Walizkach,
Spektakl na Finał: „CZAS MATEK” w wykonaniu
TEATRU DNIA ÓSMEGO; Tereny przy Amfiteatrze Miejskim, ul. Wiszniewskiego;
13 czerwca
10.00 – 17.00

FESTYN SPORTOWO REKREACYJNY dla mieszkańców pt.”EUROSPORT”;

Błonia Siedleckie, tereny OSiR;

W programie:

EUROQUIZ 2009:

  • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
  • Mini-miasteczko europejskie; zamek dmuchany;
  • QuizBox – namiot z animacjami dla dzieci;
  • Namiot z bolidem F1 symulatorem, urządzeniem Batak;
10.00- 12.00

Turniej Piłki Nożnej Siedleckich Spółek Miejskich z okazji 50-lecia SSM;
Stadion OSiR

11.00 – 12.00

Biegi sztafetowe. Posumowanie Festiwalu Sportowo – Rekreacyjnego Szkół;
Tereny OSiR

16.00- 17.00

Grand Prix Mazowsza – biegi na nartorolkach
ul. Północna;

17.00 – 24.00

KONCERTOWE SHOW NA FINAŁ:

  • cover: przeboje muzyki włoskiej „ANDREA & CARINA
  • BAD BOYS BLUE
  • BLUE CAFE
  • EDYTA GÓRNIAK
  • POKAZ SZTUCZNYCH OGNI;

Błonia Siedleckie;

Więcej informacji, źródło, foto: www.dnisiedlec.pl