Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Kronika policyjna 27.04-03.05 2009

KRONIKA ZDARZEŃ ODNOTOWANYCH PRZEZ KMP W SIEDLCACH W OKRESIE 27.04 – 03.05.2009 ROKU

UJĘCI SPRAWCY DWÓCH ROZBOJÓW
W dniu 03 maja siedleccy policjanci zatrzymali sprawców dwóch rozbojów. Do zatrzymania doszło tuż po dokonaniu przez trzech mężczyzn szeregu rozbojów. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu siedleckiego w wieku od 21-23 lat . Zostali osadzeni w policyjnym areszcie KMP w Siedlcach i czekają na decyzję prokuratora. Prowadzący sprawę policjanci ustalają motywy działań sprawców. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny siedleckiej komendy miał pełne ręce roboty. Około godziny 21.00 odebrał telefon alarmowy dotyczący rozboju na dwóch alumnach siedleckiego Seminarium Duchownego, kilka minut później dostał kolejną wiadomość o rozboju tym razem na nieletnim. Około godziny 22.00 sprawcy ww rozbojów wyglądali już przez okienne kraty aresztu. Przebieg wydarzeń okazał się bardzo prosty, wręcz banalny. Trzech sprawców udało się do pobliskiego parku miejskiego gdzie napadli i dotkliwie pobili dwóch przechodzących w pobliżu mężczyzn. Jednego z pokrzywdzonych rzucili na ziemię bili po całym ciele oraz kopali po głowie. Następnie zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 złotych. Od drugiego mężczyzny jeden ze sprawców zażądał wydania telefonu komórkowego, a gdy pokrzywdzony oświadczył że nie posiada dostał w zamian kilka ciosów pięścią w twarz. Na tym nie koniec, ten sam sprawca wydał kolejne polecenie kierowane do ww mężczyzny, tym razem chciał telefon i złoto. Jednak pokrzywdzony nie stracił „zdrowego rozsądku”, odepchnął sprawcę i uciekł powiadamiając niezwłocznie policję. Rozbójnicy okazali się być nieugięci i bezwzględni, kiedy to po jednym już rozboju udali się na jedną z głównych ulic w Siedlcach i tam zaatakowali w podobny sposób 13 -letniego chłopca. Zabrali mu telefon komórkowy o wartości 500 złotych. Po tym przestępstwie zostali zatrzymani przez patrol policji. Przy jednym ze sprawców znaleziono skradziony telefon komórkowy, a pokrzywdzeni rozpoznali ich twarze. Sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia.

WYPADEK W TRAKCIE PRACY
29 kwietnia pracownik firmy transportowej, obsługujący koparko- ładowarkę uderzył łyżką w ogrodzenie podestu kosza wsypowego, powodując jego oberwanie. W tym czasie na podeście znajdował się drugi pracownik, kontrolujący rozdrabnianie betonu. Nieostrożność operatora koparki w konsekwencji doprowadziła do groźnego wypadku podczas pracy. W wyniku uderzenia i przewrócenia się kosza wsypowego 49- letni mężczyzna został przygnieciony. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci urazu głowy oraz złamania kręgosłupa szyjnego i pozostał w szpitalu na leczeniu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzący sprawę ustalają przyczynę nieszczęśliwego wypadku.

ZUCHWAŁA KRADZIEŻ
28 kwietnia 62- letnia mieszkanka powiatu siedleckiego, złożyła zawiadomienie o kradzieży jej mienia. Nieznany sprawca z budynków gospodarczych dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci: szlifierki kątowej, stróga elektrycznego, wiertarki, desek sosnowych, oraz dokonał wycięcia 4 sztuk drzew brzozy. Powodując straty w wysokości 300 złotych na szkodę zgłaszającej kobiety. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skórcu.

RODZINNE ZATARGI
27 kwietnia do siedleckiej komendy policji zgłosił się 22 letni mężczyzna celem złożenia zawiadomienia o dokonanym pobiciu na jego osobie. Pokrzywdzony zeznał, iż został pobity 23 kwietnia około godziny 23.30. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, iż sprawcą pobicia był brat pokrzywdzonego, który prawdopodobnie działał wspólnie i w porozumieniu z konkubentem matki pokrzywdzonego. Zgłaszający zeznał, że wrócił do domu w którym już przebywali brat pokrzywdzonego, matka oraz konkubent matki. Pokrzywdzony poprosił brata, aby pomógł mu wnieść lodówkę i kuchenkę mikrofalową, którą przywiózł samochodem. Matka nie wyraziła zgody na wniesienie ww rzeczy i zaczęła krzyczeć na syna . Do kłótni włączyli się inni domownicy, a następnie zaczęli okładać pięściami pokrzywdzonego. W wyniku pobicia mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała i złamania śródręcza prawego. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ŚMIERTELNY WYPADEK
27 kwietnia około godziny 17.30 oficer dyżurny KMP w Siedlcach odebrał zgłoszenie o groźnym wypadku zaistniałym w pobliżu miejscowości Hołubla. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego wybrał się na przejażdżkę samochodem marki Honda. Niestety nie dotarł do celu ponieważ z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na prawą stronę następnie do rowu i uderzył w drzewo. Młody kierowca poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobnie powodem wypadku była nadmierna prędkość z jaką poruszał się pojazd.

Oficer Prasowy KMP w Siedlcach,kom. Jerzy Długosz