Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Będzie hokej w Siedlcach

Profesjonalne kryte lodowisko w „żółtej hali” (po byłej lokomotywowni)? Jesteśmy o krok od takiego projektu! Ale czas goni. Czy sprawa nabierze tempa, czy skończy się tylko na dobrych chęciach?

Pewne jest to, że po 20 latach przerwy w Siedlcach powstała drużyna hokejowa. W maju tego roku założono Siedleckie Towarzystwo Hokejowe, którego prezesem został Piotr Jakubowski. Szybko okazało się, że hokej w naszym mieście ma mocne lobby. – 20 lat temu w Siedlcach zlikwidowano drużynę hokejową, a mieliśmy naprawdę niezłe tradycje w tym sporcie – mówi Piotr Jakubowski. – Wystarczy wspomnieć Wiesława Jobczyka, który trzykrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich. Pomaga nam teraz reaktywować hokej w Siedlcach. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie hokeiści mieli tak mocne przebicie, że władze miasta zainwestowały w powiększenie płyty lodowiska. Będzie ono teraz miało wymiary pozwalające na rozgrywanie meczów hokejowych.

Jednak, abyśmy mieli drużynę z prawdziwego zdarzenia, miastu potrzebne jest kryte lodowisko. Szukając rozwiązania, hokeiści zgłosili się do Grupy Strategia, kancelarii zajmującej się m.in. pozyskiwaniem funduszy unijnych. I tak powstał projekt, aby władze miasta Siedlce, wspólnie z Grupą Strategia, wystąpiły z wnioskiem o pieniądze na zagospodarowanie tzw. żółtej hali kolejowej, stojącej od lat bezużytecznie. – Prezydent Wojciech Kudelski ma dobrą wolę, aby halę tę wydzierżawić lub przekazać, oczywiście na rozsądnych zasadach i przy dużej wiarygodności całego przedsięwzięcia – potwierdza Mariusz Orzełowski, szef gabinetu prezydenta Siedlec. Piotr Jakubowski jest dobrej myśli. Tłumaczy, że z funduszy unijnych można pozyskać do 85 procent dofinansowania inwestycji. Brakujących 15 musi mieć lider, którym może być miasto lub Grupa Strategia. – Powiedziano nam, że Grupa Strategia może zainwestować w granicach 2-3 mln złotych –mówi Piotr Jakubowski. – Budynek hali mieściłby się w projekcie rewitalizacji starych obiektów, na co w Unii są pieniądze. Ostateczny czas składania wniosku, to 6 grudnia tego roku. Data pamiętna, bo to dzień planowanej inauguracji nowego lodowiska oraz konferencji prasowej Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego. Czasu jest więc niewiele. – Nie mamy jeszcze oferty i projektu przygotowawczego do wniosku o fundusze unijne – mówi Mariusz Orzełowski. – Grupa Strategia wzięła odpowiedzialność merytoryczną za tę część przygotowań. Po prostu czekamy. STH skupia 50 członków. Drużyna hokejowa liczy około 30 zawodników w wieku od 18 do 45 lat. – Chcemy trenować trzy razy w tygodniu. W styczniu planujemy pokazowy mecz hokejowy. Kiedy dokładnie się odbędzie, zależy od stanu tafli – zapowiada prezes P. Jakubowski. Czasu jest mało, ale pomysł dobry. Kryte lodowisko na pewno miałoby w mieście wzięcie. Czy stoimy przed wielką szansą? Przykład multikina trochę napawa siedlczan sceptycyzmem. Dlatego wszyscy patrzą w napięciu: konkret to, czy mrzonka?

źródło: tygodnik siedlecki

Odpowiedź do artykułu “Będzie hokej w Siedlcach

  1. jarno

    Mysle ze jest to chyba jedyne rozwiazanie,i wielka szansa dla siedleckiego hokeja.Nie mozna jej zmarnowac i trzeba konsekwentnie domagac sie od wladz miasta jej realizacji.