Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pięciu nietrzeźwych za kółkiem

Miniony weekend obfitował w zatrzymania nietrzeźwych kierujących. Na stacji paliw mężczyznę, który miał w organizmie ponad prawie 3,5 promila alkoholu wyeliminował z ruchu policjant wracający po służbie do domu. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

Policjanci zatrzymali m.in. nietrzeźwego 28 latka kierującego motorowerem Peugeot. Jechał bez kasku ochronnego,co było przyczyną zatrzymania. Jak się okazało podczas kontroli miał 3 promile alkoholu we krwi. Kolejny nietrzeźwy to 64- letni rolnik, który kierował ciągnikiem T 25 nie posiadającym ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych. Następny nieodpowiedzialny kierowca audi, to 41 letni mieszkaniec gm.Skórzec, który mając prawie 3,5 promila alkoholu przyjechał zatankować auto. Na szczęście na „dziwnie” jadący pojazd zwrócił uwagę funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, wracający po służbie do domu. Dokonał zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny tym samym eliminując go z ruchu. Jeszcze jeden mieszkaniec gm.Skórzec wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. 42-latek kierował VW Passat mając we krwi ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo w aucie ujawniono woreczek z mefedronem. Jeszcze jeden pijany kierowca w Siedlcach to 37- letni mężczyzna, który podróżował Citroenem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy zatrzymani mężczyźni poniosą konsekwencje prawne. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

nadkom. Agnieszka Świerczewska