Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nowa metoda oszustwa na policjanta

Oszuści nadal stosują metodę na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Jednocześnie ciągle modyfikują działania. Tak było w Siedlcach gdzie oszust przekonał seniorki, że listonosz dostarcza im fałszywe banknoty.

Do starszej pani zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował, że rozpracowuje właśnie grupę oszustów z którymi współpracuje listonosz dostarczający jej emeryturę. Powiedział, że banknoty są prawdopodobnie fałszywe i w celu ich sprawdzenia zgłosi się po nie kolejny funkcjonariusz. W trakcie rozmowy z 83-latką zorientował się, że w mieszkaniu jest jeszcze jedna osoba. Ustalił, że to 84-letnia siostra jego rozmówczyni. Drugą kobietę poprosił do telefonu i przekazał jej takie same informacje. Polecił aby jedna z nich przygotowała do odbioru całą gotówkę jaka posiadają w domu. Następnie uzyskał adres seniorek i w krótkim czasie do drzwi mieszkania zapukała rzekoma „policjantka”. Seniorki przekazały kobiecie kilkadziesiąt tysięcy złotych .

Po raz kolejny zwracamy się z apelem aby nie przekazywać pieniędzy żadnym obcym osobom. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych sprawach przez telefon. Policjanci ani funkcjonariusze innych służb nie mają prawa żądać od nas wydania gotówki. Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń.

źródło: kom. Agnieszka Świerczewska