Siedlce

Alkomat na siedleckiej komendzie

Od dwóch dni każdy, kto chce sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, może to zrobić anonimowo, nawet bez kontaktu z oficerem dyżurnym. Urząd Miasta w Siedlcach wyposażył miejscową komendę w urządzenie, do którego każdy ma swobodny dostęp. Nowy alkomat umieszczony został na ścianie recepcji Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 66.

Od minionej środy (14.02) w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 66 dostępny jest alkomat, którym każdy może sprawdzić swój stan trzeźwości przed wyruszeniem w podróż. Badanie jest anonimowe i trwa tylko kilka sekund. Policjanci zachęcają do korzystania z alkomatu umieszczonego w holu przy recepcji. Badanie z użyciem tego urządzenia nie wymaga obecności funkcjonariusza, jest anonimowe i trwa kilka chwil. Obsługa nie powinna stanowić problemu, bo na obudowie urządzenia umieszczona jest instrukcja.

Jednocześnie przypominamy, że do komend należy przyjść pieszo lub skorzystać z miejskiego środka transportu. Zdarzało się już bowiem, że kierowcy przyjeżdżali do policyjnej jednostki – w stanie nietrzeźwości. Takie sytuacje kończyły się dla nich utratą prawa jazdy i sprawą w sądzie.

Nowy alkomat dla siedleckiej komendy został zakupiony przez Urząd Miasta w Siedlcach.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach