Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
25 milionów nielegalnych papierosów w Siedlcach

21 mln złotych mógłby stracić Skarb Państwa, gdyby zabezpieczona przez policjantów CBŚP i KAS liczba wyrobów tytoniowych trafiła na rynek. Samą wartość towaru, zabezpieczonego w magazynie w Siedlcach oszacowano na 17 mln złotych. Teraz funkcjonariusze ustalają osoby odpowiedzialne za organizację tego procederu.

Policjanci warszawskiego CBŚP ustalili, że duża ilość papierosów została zgromadzona w nielegalnym magazynie znajdującym się w województwie mazowieckim. Jak ustalili funkcjonariusze, papierosy były przygotowane do przemytu do krajów Unii Europejskiej, a także do rozprowadzenia w Polsce.

Następnie do działań włączyli się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Wspólnie funkcjonariusze weszli do magazynu w Siedlcach. Tam policjanci znaleźli prawie 25 mln papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar zapakowany był w kartonowe opakowania, znajdujące się na drewnianych paletach. Świadczyło to o przygotowaniu do szybkiego załadunku i przewozu.

Funkcjonariusze ustalili, że rynkowa wartość zabezpieczonych papierosów to prawie 17 mln złotych. Gdyby taka ilość została wprowadzona do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 21 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego i VAT.

Obecnie funkcjonariusze pracują nad ustaleniem, kto stoi za przestępczym procederem.

źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji, kom. Rafał Szymański