Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siedlcach!

Przygotowania w Sztabie, który działa – jak co roku – przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach idą pełną parą. Hasło 25. Finału brzmi: Kręcimy się już 25 lat!, a pieniądze zbierane będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Dokładnie 15 stycznia 2017 r. ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Przez 24 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 700 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Zarząd Fundacji WOŚP, po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali, postanowił w czasie 25. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

W niedzielę 15 stycznia od rana na ulicach Siedlec będzie trwać zbiórka pieniędzy. Ponadto dla WOŚP zagrają siedleccy sportowcy – zaplanowane są rozgrywki miejskich klubów sportowych w nietypowych dla siebie dyscyplinach. Impreza odbędzie się w hali ARMS ul. Prusa 6. W Galerii Siedlce odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, organizowany przez Free Motor Bikers. Zapraszamy od godz. 12.00.

Działać będzie również punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych – sklepik WOŚP czynny od godz. 12:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – koncert finałowy. Od godz. 17:30 – licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie na Placu gen. Sikorskiego wystąpią: Rostkowski Country Band, Blue Rain i Słodko-Kwaśni. A już tradycyjnie, o 20:00 „Światełko do nieba”, czyli niezwykły pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BRAMA.

Po koncercie na Placu Sikorskiego zapraszamy do pubu Pięć Sztuk, gdzie dla WOŚP zagra m.in. zespół Hot Air.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście i nie tylko. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nasze działania przy organizacji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszukujemy strategicznych sponsorów i innych dobroczyńców, ofiarodawców oraz osób chętnych do współorganizacji. Jeżeli połączymy nasze siły, na pewno uda nam się zorganizować wspaniały Finał, z wielkim koncertem na placu gen. Wł. Sikorskiego, ze „światełkiem do nieba”, wyprodukować oryginalne orkiestrowe gadżety i oczywiście zebrać mnóstwo pieniędzy!

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.