Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Tymon Tymański i Sebastian Rejent w Brofakturze

Przed kilkoma dniami minęło dwa lata od powstania siedleckiej Brofaktury. Lokalny browar zlokalizowany w zabytkowej Hali Targowej zaprasza do udziału w 2. urodzinach, które zaplanowano w dniach 14-20 listopada. W jego ramach m.in. wieczór Stand-Up Polska z Sebastianem Rejentem (15 listopada) i koncert „One Man Show” w wykonaniu legendarnego Tymona Tymańskiego (17 listopada). Nie zabraknie też specjalnego menu i urodzinowych zniżek, na to, co w Brofakturze najlepsze.

We wtorek, 15 listopada, o godz. 20:00, na scenie Brofaktury wystąpi Sebastian Rejent ze „Stand-Up Polska”. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego. Czy mu się to udało sprawdzić można oglądając roasty Kuby Wojewódzkiego, Michała Wiśniewskiego, Czesława Mozila czy Szymona Majewskego, w których występował. Sebastian uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi, dla siebie, jednak woli dla ludzi. Bilety na wydarzenie w cenie 20 zł są do nabycia w Brofakturze.

W czwartek, 17 listopada, o godz. 20:00, w recitalu „One Man Show” zaprezentuje się legendarny Tymon Tymański. Jest to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego. Przed laty Tymański zapowiadał, że nagra trzy płyty z prześmiewczymi piosenkami, których tematyką są m.in. miłość, moralność, przemijanie, Bóg, Szatan i polski szołbiznes. W piosenkach tych można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego tudzież Franka Zappy oraz Jello Biafry, ale w gruncie rzeczy jest to twórczość charakterystycznie „tymańska” (która doczekała się nawet kilku prac magisterskich). Mając świadomość, że publiczność będzie się domagała wykonania znanych i lubianych piosenek z kultowej płyty Kur oraz obu charyzmatycznych filmów, Tymon postanowił przygotować ok. 30 piosenek z trzech sowizdrzalskich płyt w formie songwritersko-didżejskiej. Na scenie Tymański śpiewa, stepuje oraz prowadzi fristajlowo-standupową konferansjerkę, równocześnie posługując się swymi trzema gibsonami i laptopem. Bilety na koncert w cenie 30 zł są do nabycia w Brofakturze.