Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
I Spotkanie z Techniką i Historią w Wiśniewie

Już od jutra będzie można zobaczyć pod Wiśniewem zawody i pokazy modeli samolotów zdalnie sterowanych (RC), oraz sprzęt wojskowy z okresu II Wojny Światowej (repliki broni, mundury, motocykle).

Organizatorzy zapraszają na akrobacje modeli RC, pokazy sprzętu wojskowego, otwarte konkursy wiedzy historycznej i zawody modelarskie. Wszystko rozpocznie się w piątkowe południe zawodami modeli RC, które potrwają dwa dni. Podniebnym akrobacjom będą towarzyszyć prezentacje sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej, w tym replik broni, mundurów i motocykli.

Sobotnia część imprezy rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 18.00. Przez cały dzień, oprócz wojskowych, swój sprzęt będą pokazywać także policjanci i strażacy, a o 12.30 do rywalizacji przystąpią uczestników konkursów wiedzy historycznej o lotnictwie polskim, kampanii wrześniowej, Powstaniu Warszawskim i historii Regionu Podlaskiego. Około 14.00 rozpoczną się zawody modelarskie. Ogłoszenie wyników tej rywalizacji zaplanowano na niedzielne popołudnie, które również wypełnią akrobacje modeli RC, pokazy sprzętu i konkursy historyczne.

Impreza będzie się odbywać na lądowisku awionetek, między Wiśniewem a Stokiem Wiśniewskim, na które można dojechać zarówno od skrzyżowania drogi nr 63 w Wiśniewie, jak i od Stoku Wiśniewskiego.

źródło: GOK Wiśniew