Siedlce

Comfy Zone

W niedzielę, 2 marca, o godzinie 19:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera „Comfy Zone” – najnowszego spektaklu w reżyserii i choreografii Jakuba Mędrzyckiego.

Comfy Zone to spektakl taneczny mówiący o strefie komfortu człowieka. Ukazuje granicę, poza którą nieznana jest przyszłość, granicę, poza którą trudno jest się wydostać. To linia pomiędzy tym, co już osiągnęliśmy, a tym, o czym wciąż marzymy. Ta mydlana bańka zatraca nas w lenistwie i w nieefektywności. Każdy z nas boi się przekroczyć granicę komfortu, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co odnajdziemy poza nią. Spektakl Comfy Zone nawiązuje również do naszego wpływu na komfort innych ludzi, poprzez naszą postawę i stosunek do drugiego człowieka. Zastanawiamy się, w jakim stopniu na co dzień jesteśmy sobą, a na ile staramy się sprostać czyimś oczekiwaniom. Fizyczna zawartość spektaklu to 7. tancerzy, którzy poruszają się w stylistyce tańca współczesnego eksperymentując z innymi formami ruchu.

Reżyserem i choreografem spektaklu jest Jakub Mędrzycki – tancerz, student Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie na kierunku taniec współczesny. Jakub Mędrzycki od początku swojej kariery związany jest z Teatrem Tańca Caro Dance działającym przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Widzom znany z takich spektakli jak m.in. Carmen, Romeo i Julia, Dziadek do Orzechów, Delta 12 czy Choreografia Fortepianu. W 2012 roku z sukcesem zaprezentował przed publicznością swój pierwszy autorski spektakl zatytułowany We Are, który wielokrotnie prezentowany był na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

W spektaklu Comfy Zone zobaczymy tancerzy związanych bądź współpracujących z Teatrem Tańca Caro Dance: Sylwię Bloch, Aleksandrę Borkowską, Karolinę Mikołajczuk, Izabelę Dąbrowską, Jakuba Piotrowicza, Sebastiana Piotrowicza, Bartosza Barabasza.
Kierownictwo artystyczne Teatru Tańca Caro Dance: Iwona Maria Orzełowska

BILETY:
/przedsprzedaż do 14 lutego/
50zł – normalny
30zł – ulgowy
/sprzedaż po 14 lutego/
65zł – normalny
45zł – ulgowy

do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS ul. B-pa I. Świrskiego 31
rezerwacja telefoniczna: 25 794 31 89

Prapremiera spektaklu zaplanowana jest na 1 marca, zaś spektakl popremierowy wystawiony zostanie we wtorek, 4 marca w ramach cyklu Studenckie Wtorki Teatralne.

ceny biletów na prapremierę
55 zł – dorośli – w przedsprzedaży do 14 lutego – 40 zł
35 zł – uczniowie i studenci – w przedsprzedaży do 14 lutego – 20 zł

ceny biletów na spektakl w ramach cyklu Studencki Wtorek Teatralny
15 zł – uczniowie i studenci
50 zł – dorośli (w przedsprzedaży do 14 lutego – 40 zł)