Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu

Maciej Staręga z życiowym wynikiem w Asiagio

W rozgrywającymi się w sobotnie przedpołudnie we włoskim Asiagio zawodami Pucharu Świata w narciarstwie biegowym zawodnik klubu UKS RAWA Siedlce awansował do półfinału sprintu stylem klasycznym.

Awans do najlepszej dwunastki zapewnił Maciejowi fantastyczny finisz, dzięki któremu pokonał utytułowanego norweskiego biegacza – Eirika Bransdala – o dwie setne sekundy!. Nieco wcześniej, w biegach eliminacyjnych nasz zawodnik uplasował się na ósmej pozycji, przebiegając 1650 metrów w czasie 4:04.20s.

Bieg półfinałowy niestety nie poszedł po myśli Macieja, zajął w nim piąte miejsce z czasem 4:25.02s i ukończył zawody na 9 miejscu. Jest to prawdopodobnie najlepszy wynik polskiego narciarza uzyskany od około 30 lat!

Za zdobycie 9 miejsca, zawodnik UKS RAWA Siedlce otrzymał 29 punktów do Pucharu Świata, awansując na 43 miejsce, oraz na 16 w Pucharze Świata w sprincie.