Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Aquapark coraz bliżej

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o. informuje, iż 20 września 2012 r. o godz. 12:00 została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania inwestycyjnego pn. Kontynuacja budowy Aquaparku w Siedlcach.

W imieniu Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o. dokument podpisali: Mirosław Pawłowski – Prezes Zarządu i Andrzej Niedziółka – Członek Zarządu, umowę ze strony Skanska S.A. sygnował zaś Rados
ław Kaflowski – Pełnomocnik Firmy. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli również Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski i Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Piotr Karaś.

Wartość podpisanej dziś umowy opiewa na kwotę 34 229 191,32 zł brutto, natomiast termin realizacji inwestycji wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania dokumentu. 25 września 2012 roku nastąpi przekazanie placu budowy pod przyszły aquapark.

W ramach umowy Skanska dokończy prace po poprzednim wykonawcy. Zrealizowana jest już część konstrukcji, podziemia, strop nad piwnicą i słupy parteru. Zakres nowej umowy obejmuje budowę trzykondygnacyjnego obiektu wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi oraz technologią basenową.

Skanska posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Są to stadiony, hale sportowe i baseny, a wizytówką firmy z tego zakresu budownictwa jest spełniający wymogi UEFA stadion piłkarski w Kielcach przeznaczony dla 15,5 tys. widzów. Kryta pływalnia i hala sportowa w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale jest natomiast miejscem krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. Ważne miejsce w realizacjach Skanska zajmuje także Tor Regatowy Malta w Poznaniu, na którym odbywają się mistrzostwa Europy i świata w kajakarstwie i wioślarstwie oraz 600-metrowy tor kajakarstwa górskiego w Krakowie – najnowocześniejszy obiekt tego typu na świecie.