Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nielegalny arsenał w Opolu Nowym

Policjanci Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy podczas przeszukania jednej z posesji w podsiedleckim Opolu Nowym ujawnili nielegalny arsenał. Wśród przedmiotów zgromadzonych przez 42-latka znalazły się m. in. kula armatnia oraz broń, amunicja, zapalniki, proch, pociski artyleryjskie i wiele innych artefaktów pochodzących najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Wczoraj siedleccy policjanci podczas przeszukania posesji w miejscowości Opole Nowe ujawnili arsenał przedmiotów, które zgromadzone zostały przez 42-latka. Wśród ujawnionych rzeczy znalazły się m. in. kula armatnia oraz broń, amunicja, zapalniki, proch, pociski artyleryjskie i wiele innych artefaktów takich jak hełmy, zasobniki, manierki , taśmy , łuski – pochodzących najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Właściciel tego nielegalnego arsenału został osadzony w policyjnym areszcie.

Jedną z hipotez, której wyjaśnieniem zajmują się pracujący przy tej sprawie policjanci jest to, że zatrzymany uzyskiwał przedmioty prowadzać nielegalne ich poszukiwania przy użyciu wykrywacza metali, a następnie zajmował się ich sprzedażą. O tym niecodziennym znalezisku powiadomiono natychmiast specjalną jednostkę wojskowych saperów w Wesołej, którzy po przyjeździe na miejsce zajęli się neutralizacją znaleziska. Do czasu ich przyjazdu miejsce zabezpieczone było przez policjantów z KMP w Siedlcach. Obecnie „kolekcjonerowi” za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Jerzy Długosz/RJ, KMP w Siedlcach