Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Majowy weekend na mazowieckich drogach

Od piątku 27 kwietnia, na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 56 wypadków w których zginęło 6 osób a 84 zostały ranne. Przez te dni policjanci zatrzymali 335 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej wypadków wydarzyło się w sobotę 28 kwietnia, w 11 wypadkach 20 osób zostało rannych, nikt nie zginął, natomiast policjanci zatrzymali 49 nietrzeźwych kierowców.

Od piątku 27 kwietnia do piątku 4 maja do godzinny 6, na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 56 wypadków w których 6 osób a 84 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 335 nietrzeźwych kierowców.
Najwięcej wypadków wydarzyło się w sobotę 28 kwietnia, w 11 wypadkach 20 osób zostało rannych, nikt nie zginął, natomiast policjanci zatrzymali 49 nietrzeźwych kierowców. Do najtragiczniejszego wypadku doszło dzisiaj (04.05) nad ranem w miejscowości Gniazdowo powiecie ostrowskim. Audi kierowane przez 30 letniego kierowcę, na prostym odcinku drogi zderzyło się czołowo z peugeotem. W wyniku tego zderzenia, na miejscu zginęli obaj kierujący oraz 24 letnia pasażerka peugeota. Do szpitala zostały przewiezione dwie pasażerki peugeota.

Do wypadków najczęściej dochodziło z powodu nadmiernej prędkości i brawury za kierownicą, nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych i nieprzestrzegania zasad ustępowania pierwszeństwa przejazdu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Korzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy chętniej przyciskają pedał gazu. Nie zapominajmy, że wysokie temperatury powodują większe zmęczenie, co prowadzi m.in. do obniżenia koncentracji podczas jazdy.

źródło: KWP Radom